Kılıçdaroğlu’na İstanbul’dan Destek

İSTANBULCumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Sekreteri Bülent Kerimoğlu, 24 ilçe başkanıyla birlikte CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ve yeni yönetimini desteklediklerini açıkladı. Destek açıklamasına il başkanı Berhan Şimşek’in katılmaması dikkat çekti

CHP İstanbul İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında Bülent Kerimoğlu, 24 il başkanı ile birlikte Kemal Kılıçdaroğlu’na destek verdiklerini açıkladı. Kerimoğlu, ”Bu anlamda halkımıza ve örgütümüze, yürekten inandığımız Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu’na, yeni yönetimine olan tam desteğimizi bir kez daha kararlı şekilde ifade ediyoruz.” dedi. Kerimoğlu, Kılıçdaroğlu’na destek veren il başkanlarını şöyle sıraladı: “Başakşahir, Arnavutköy, Sultanbeyli, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beykoz, Büyükçekmece, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Çatalca, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar, Zeytinburnu ilçe başkanları, il kadın kolları başkanı, il gençlik kolları başkanı.”

CHP İstanbul İl Başkanı Berhan Şimşek’in toplantıya katılmamasıyla ilgili soruyu Kerimoğlu, “Sayın Berhan Şimşek kendi kişisel tutumunu ve tavrını ifade etmiştir. şahsi görüşünü ve kararını ortaya koymuştur.” diye cevapladı. “Yeni bir başkan seçilecek mi?” sorusuna Kerimoğlu, “Bunu partimizin yetkili organları değerlendirecektir.” cevabını verdi.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.