Kıyametten Kaçmanın Yolları

Herkes elinden geldiğince kurtulmanın yollarını arıyor: Bir Hollanda vatandaşı inşaat ettiği devasa büyüklükteki gemisini halka açtı

Herkes elinden geldiğince kurtulmak için çareler arıyor: Bir Hollandalı çağımızın Nuhun gemisi olarak adlandırılan devasa büyük gemisini halka açtı.
Fotoğraf: blick.ch

Hollandalı Johan Huibersye’nin kıyametten kurtulmak için bu “Nuh’un Gemisini” inşa etmesi üç yıl sürdü. Şimdi ise gemisi tamamen hazır durumda ve ziyaretçiler için açık. Medyada yer alan haberlere göre gemide birçok çeşitli hayvanlar da mevcut.

Johan Huibers gemisini Tevrat’ın Tekvin (Yaratılış) bölümünde anlatıldığı ölçülerde inşaat etmiş: uzunluk 130 metre, genişlik 29 metre ve yükseklik 23 metre.

Gemi çapasını Hollanda’nın Dordrecht kentinde indirmiş ve ziyaret için halka açık hale getirmiş. Günümüzün Nuh’un gemisini her gün yaklaşık 3.000 turist ziyaret ediyor. Gemi İsveç çamından ve çelikten inşaat edilmiş ve 3000 ton ağırlığında. Hollandalı usta bu gemiyi birkaç arkadaşı ile birlikte inşa etmiş.

Huibers diyor ki, gemiyi inşaat etmemin asıl sebebi insanların hayatının amacı hakkında düşünmelerine teşvik etmekti. “Tanrı, yer dünyasındaki insanların yozlaşmasının muazzam büyük ölçülerde olduğunu gördü, insanların bütün düşüncelerinde ve kalplerindeki duyguları kötülüklerle dolmuş”- (İncil’de yazıyor) diye Huibers sözlerine ekledi.

İşte bu nedenle Tanrı tüm insanları yok etmeye karar verdi ve onlarla birlikte tüm hayvanları da. Bir tek Nuh’a büyük bir gemi inşaat etmesine emir verdi, Nuh’a o gemiye ailesini ve her bir çeşit hayvandan ikişer tane alabilmesine izin verilmişti.

Eğer büyük tufan gerçekleşirse, bu yeni Nuh gemisinin içindeki insanlar sıkılmayacaklar: gemi içinde iki sinema salonu ve restoranlar da mevcut.

  Orijinal Rusça Çeviri


Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.