Kızılay’da KESK’in Eyleminde Gezi Parka Destek

Fotoğraf:Epoch Timestr
Fotoğraf:Epochtimestr

KESK, DİSK,TTB ve TMMOB ‘nin ortaklaşa düzenlediği iş bırakma eylemi binlerce kişinin katılımıyla  bu gün Kızılay’da gerçekleşti.

Öğlen saat 12:00 de başlayan eylem  boyunca polis meydana uzak bir noktadan eylemi izledi. Polis helikopteri eylem boyunca Kızılay’ın üzerinde uçtu.

CIMG4352Eyleme bir çok meslek kuruluşunu temsilen vatandaşlar , kadın çocuk yaşlı genç katıldı. Eylemde Tabibler Birliği, devlet tiyatroları , eğitimciler , öğrenciler, memurlar , işçiler 75 milyon için   “Kamu yararının ortadan kaldırılmasına, kamu hizmetlerinin piyasalaştırılmasına, performansa göre ücretlendirmeye, esnek, güvencesiz, kuralsız çalışmaya, siyasi kadrolaşmanın son durağı ‘hükümet memurluğuna’, iş ve ücret güvencesininin adım adım ortadan kaldırılmasına karşı ‘insanca yaşam, güvenceli iş-güvenli gelecek, demokratik bir Türkiye’ için grevdeyiz” açıklaması yapıldı.

CIMG4360Taksim Gezi Parkına destek verilen eylemde eyleme katılanlar  bir çok pankart ve döviz taşıdı. Eylem bir şölen havasında konuşmalar , şarkılar türküler ve halaylar eşliğinde geçti. Akşam saatlerine kadar eyleme müdahale etmeyen polis  daha sonra su sıkarak alandaki vatandaşları dağıttı. Eylem polisin su va gazla yaptığı müdahaleyle sona erdi.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.