Kobani Kutlamaları Yerini Şiddete Bıraktı

Fotoğraf: İHA
Fotoğraf: İHA

Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde Kobani kutlamaları sonrası yüzleri maskeli bir grup yolu trafiğe kapatıp polise saldırdı. Taş atan grubu polis biber gazıyla dağıttı.

Bağlar ilçesindeki Batıkent Meydanı’nda öğlen saatlerinde başlayan kutlamalar sona erdi. Kutlamaların sona ermesiyle yüzleri maskeli bir grup Emek Caddesi’ne yürüdü. Çöp konteynırlarını yola atan grup, araçların geçişini engelledi. Olay yerine çok sayıda zırhlı araç sevk edildi. Polis ekiplerini taş yağmuruna tutan gruba polis biber gazıyla müdahale etti. Ara sokaklara dağılan gruplar polislere taş atmaya devam etti. Bölgeye bu kez Toplumsal Olaylara Müdahale Araçları (TOMA) gönderildi. Gruba tazyikli su ile müdahale edildi.

RÖGAR KAPAKLARINI SÖKTÜLER

Olayların çıktığı Emek Caddesi’ne gelen çok sayıdaki zırhlı araç cadde üzerinde rögarların olmadığını fark etti. Göstericiler tarafından gruba müdahale edilmemesi için rögar kapaklarının çıkartılması sonucu polis ekiplerinin geçmekte zorlandığı yolda, bir süre sonra vatandaşlar sökülen rögar kapaklarını yerine taktı.

Bölgede gerginlik sürüyor.

İHA

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.