Komedi Filmi Değil;Gerçek Soygun

Önceki gün yaşanan banka soygunu girişimi komedi filmlerinde yaşanabilecek sahneleri aratmadı. Avcılar Firüzköy’de bir banka şubesine giren yüzleri maskeli iki soyguncu’’Bu bir soygundur,eller yukarı’’diye bağırmalarına rağmen bankadaki kalabalıktan hiç kimse istifini bile bozmadı. Bunun üzerine panikleyerek şok geçiren iki kafadar yakalanacaklarından korkarak ‘‘Şaka yaptık’’ diyerek geldikleri gibi kaçtılar.

Olayın ihbar edilmesi üzerine bankada inceleme yapan Gasp Büro Amirliği Ekipleri güvenlik kamerasının görüntülerini inceledi. . İncelemede soygun teşebbüsü kameralara baştan sona yansıdığı ortaya çıktı. Yüzleri maskeli ve eli silahlı iki kişi hızla bankaya giriyor, bir şeyler söyleyip kısa bir süre sonra da bankadan uzaklaşıyorlar.

Görgü tanıklarının ifadesiyle de bankaya gelirken ‘Evleniyoruz’ yazısıyla plakası kapatılmış bir araç kullanmaları üzerine güvenlik güçleri aracı tespit ederek Esenyurt’ta operasyon düzenlediler. Operasyonda, soygun girişiminde bulunan ve onların otomobillerini kullanan Feyzullah S.(19), Ferhat E.(19) ve Ercan Y.(19) yakalanarak gözaltına alındı. Yapılan soruşturmada zanlılar suçlarını itiraf etti.

Öyle gözüküyor ki bu acemi soyguncuların ilk işleri; değilse bu duruma düşmezlerdi. Umarız bu girişimleri onlar ve onlar gibi niyetleri olan acemiler için bir ders olur.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.