Korsanlar Yine İş Başında

(ANGELOS TZORTZINIS/AFP/Getty Images)

Aden Körfezi’nde seyir halinde olan Marsall Adaları bandıralı Yunan gemisi Somali’li korsanlar tarafından kaçırıldı. Yetkililer tarafından yapılan açıklamada tankerin adının Liquit Velvet olduğu ve Hindistan seferi yaparken 22 mürettebatıyla korsanlar tarafından ele geçirilerek Somali’ye doğru yönlendiği bildirildi.

Reuters, kendileriyle  görüşen ve adının Halif olduğunu söylediği korsan ile yaptıkları görüşmede; korsanın, gemiyi kaçırdıklarını doğrulayarak , Garad sahiline kadar gidip orada  demir atacaklarını bildirdiğini açıkladı.

21. yüzyılda bilgisayar ve silah teknolojisi bu kadar ilerlemişken hala deniz korsanlığının yaşanması insanlar tarafından garip karşılanırken, her yıl milyonlarca dolar bu korsanlara yada bunların yaşanmaması için güvenlik harcamalarına  gidiyor. Büyük paraların döndüğü bir sektör gibi görünmeye başlayan korsanlıkla nasıl başa çıkılacağı hala bir bilinmeyen olmaya devam ediyor. Türkiye olarak biz de kendi savaş gemilerimizi göndermiş ve bir kaç gemiyi kurtararak korsanların bir kısmının yakalanmasını sağlamıştık.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.