Malezya Havayolları Reklamı Sahte Çıktı

ad_fake-676x450“Destansı bir yolculukta kendinizi kaybedin” sloganının yer aldığı Malezya Havayolları’na ait olduğu iddia edilen bir reklam sayfasının sahte olduğu ortaya çıktı.

Reklam sayfasında şunlar yazılıydı: “Bizim yeni Boeing 777’lerimiz. Destansı bir yolculukta kendinizi kaybedin. Nereye giderseniz gidin. Kimse asla bilemeyecek.”

Reklamın, bir hafta önce bir uçağı kaybolan ve halen nerede olduğu tespit edilemeyen Malezya Havayolları ile alay etmek için tasarlandığı sanılıyor.

Sahte reklamın, Malezya Havayollarının mevcut reklam sayfasına çok benzemesi de dikkat çekti. Normal reklamında yer alan slogan ise şöyle: “Yeni A380’imiz: Destansı bir yolculuk. Milletimizin gururu.”

Sahte reklam, sosyal medyada geçen hafta çok fazla paylaşıldı.

Malezya Havayollarına ait reklam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Kuala Lumpur -Pekin seferi yapan Malezya Havayollarına ait Boeing 777 tipi uçak 7 Mart gününden beri kayıp. Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’dan havalanan, 227 yolcu ve 12 mürettebatı taşıyan uçağın Güney Çin Denizi üzerinde kaybolduğu, kaybolmadan önce uçağın yönünün değiştirildiği bildirildi. Uçağın nerede olduğunu tespit etmek amacıyla yürütülen arama çalışmaları devam ediyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.