Malezya Üniversitesi, Türk Öğrencileri Bekliyor

KUALA LUMPUR – Malezya Putra Üniversitesi (UPM) Rektör Yardımcısı Prof. Dr Aini İderis, “Türk öğrencilerimizi üniversitemizde okumaya davet ediyoruz. Onları en iyi şekilde ağırlamaya hazırız.” dedi.

Malezya Türkiye Diyalog Derneği yetkilileriyle bir araya gelen Uluslararası Akademik İşlerden Sorumlu Rektör Yardımcısı Aini İderis, UPM’nin ülkedeki en iyi iki üniversiteden biri olduğuna dikkat çekti. Başkanı Ahmet Kaplan’dan Türkiye’deki eğitim sistemi hakkında da bilgi alan Aini, “Okulumuzda birçok yabancı öğrencimiz mevcut. Türk öğrencileri de okulumuzda görmek bizi mutlu eder.” dedi.

Öğrencilere en yüksek kalitede eğitim verebilmek için çok çalıştıklarını belirten UPM Rektör Yardımcısı, “Farklı kültürlerden gelen yabancı öğrencilerimizi anlamak ve onları Malezya’da iyi bir şekilde ağırlayabilmek için çeşitli organizasyonlar ve etkinlikler düzenliyoruz.” diye konuştu.

Türk öğrencilere başarı durumlarına göre farklı oranlarda burs verilebileceğini ifade eden Aini, “Türk öğrencilerimizi üniversitemizde okumaya davet ediyoruz. Onları en iyi şekilde ağırlamaya hazırız.”dedi.

Malezya Türkiye Diyalog Derneği’nin daha önceki ziyaretlerinde, Fatih Üniversitesi ve Malezya Putra Üniversitesi arasında öğrenci ve öğretim görevlisi değişimi üzerine ön protokol imzalanmıştı. Bu kapsamda Fatih Üniversitesi’nde görev yapan 4 öğretim görevlisi UPM’de ağırlanıyor. 

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.