Maymun, kaçırdığı dört günlük bebeği çatıdan attı

KUALA LUMPUR– Malezya’da maymunun pencereden eve girerek aldığı yeni doğan bebek, evin arkasındaki bahçede ölü bulundu. Yetkililer, maymunun dört günlük bebeği gıda sanarak almış olabileceği ve evin çatısına çıkardıktan sonra yere attığı tahminini dile getirdi.

Malezya’nın batısındaki Negri Sembilan eyaletinde yeni doğmuş bir bebeğin maymun tarafından pencereden eve girerek kaçırıldığı bildirildi. İsmini açıklamak istemeyen Malezya Yaban Hayatı Bölümü yetkilisi, dört günlük bebeğin evin arkasındaki bahçede ölü bulunduğunu ifade etti. Yetkili, maymunun bebeği gıda sanarak almış olabileceği ve bir katlı evin çatısına çıkardıktan sonra yere attığı tahminini dile getirdi. Odada yalnız başına bırakılan kız bebeğin yüzü ve boynunda ısırıklar olduğu aktarıldı.

Yetkililer, maymunun ailenin kafeste tutuğu dişi maymun için bahçeye gelmiş olabileceğini ifade etti. Ayrıca bebeği kaçıran maymun, yetkililer tarafında vurularak öldürüldü.

Malezya makamları son dönemlerde özellikle şehirlerde artan Makak maymunu nüfusu ile mücadele ediyor. Maymunlar gıda depolarına baskınlar yapmakla birlikte insanlara da saldırıyor.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.