“Meme Kanseri ile Mücadele Yürüyüşü”ne Yüzlerce Kadın Katıldı

Meme kanseri ile mücadele yürüyüşüne yüzlerce kadın katıldı

Bir kozmetik markasının düzenlediği “Meme Kanseri ile Mücadele Yürüyüşü”ne yüzlerce kadın destek verdi. Yürüyüşe bir süre önce kanseri yenen oyuncu Filiz Akın da destek vererek, kanserle mücadelede moralin önemine dikkat çekti.   

Bir kozmetik markasının meme kanseriyle mücadele için bu yıl 7.’sini düzenlediği “Meme Kanseri ile Mücadele Yürüyüşü” yüzlerce kadının katılımıyla gerçekleşti. Üzerlerine giydikleri pembe tişörtlerle Ortaköy’den Beşiktaş Meydanı’na yürüyen kadınlar, meme kanserinde erken teşhisin önemine dikkat çekti.

Meme kanserini verdiği mücadele sonucu yenerek sağlığına kavuşan ünlü sinema oyuncusu Filiz Akın, düzenlenen yürüyüşe destek vererek, “Meme kanseri çok yaygın. Bununla ilgili o kadar çok konuşuluyor ki, bazen mesajı almamaya başlıyorlar. İnsanları sarsmak lazım. Çok yakınımızda dolaşıyor. Her ailede yakalanan birileri var. Lütfen kanser olmayın, olduktan sonra da korkmayın. Tedavisi var ama erken teşhis çok önemli. Bir süre insanlar “niçin ben?” diye vakit kaybediyorlar. Bir türlü tedaviye başlayamıyorlar. Bu insanlara hak ettiği bir ceza değil. Herkes olabilir. Onun için ben hemen tedaviye girdim. Eşim çok yardımcı oldu. İlker oğlum hep yanımdaydı. Moral çok önemli. Moraliniz olmazsa hastalık zaten kuşatmaya hazır” diye konuştu.   Filiz Akın’ın oğlu İlker İnanoğlu ise “Annemin hastalık haberi bana telefonda geldi. Şok oldum. Hüngür hüngür ağlamaya başladım. Daha sonra kendimi topladım. Annemin yanına güçlü bir şekilde gittim. Bu hastalığı bir grip gibi yenebileceğimizden emin bir şekilde annemi güldürerek bu dönemi atlattık. Bu hastalığa yakalanabiliriz. Ama bu dünyanın sonu değil. Güçlü olmak zorundayız” şeklinde konuştu.

Yürüyüşe destek veren bir kadın ise “Meme kanserinin yürüyüşü için Bandırma’dan geldik. Kanserle mücadelede erken teşhisin önemine inandığımız için katıldık” dedi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.