Mersin’de Doğal 19 Mayıs Kutlaması

Tüm Türkiye’den Doğa Koleji öğrencileri Mersin’de 19 Mayıs’ı kutladılar

Mersin Doğa Koleji’nin Türkiye’nin farklı yerlerinde bulunan 12 Doğa Koleji okulundan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinliklerini kutlamak için Mersin’e davet ettiği öğrenciler bir araya gelerek Mersin Forum AVM’de bir 19 Mayıs etkinliği düzenlediler. Etkinlikten önce Elazığ ve Çorlu Doğa Kolejleri öğretmenleri ve öğrencileri, Mersin Doğa Koleji öğretmenleri ve öğrencileri eşliğinde Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu’nu makamında ziyaret ettiler.

Ziyaretin ardından Mersin Forum AVM’ye gelen öğrenciler kendileri için kurulan platformda, her okul kendi gösterisini sunarak 19 Mayıs çoşkusunu halkla iç içe kutladılar.

İlköğretim Müdiresi Hafize Bilgenoğlu kutlamayla ilgili yaptığı konuşmada; “İstanbul dışındaki Doğa Kolejleri 19 Mayıs Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor Bayramını kutlamak için Mersin’de buluştular. Her Doğa Koleji kendi yörelerinin oyunlarıyla bu şenliğe katıldılar.  Okulda yapılan törenleri ardından 19 Mayıs’ı Mersin halkı ile iç içe kutlamak için Mersin Forum AVM’de buluştular ve gösterilerini burada sürdürüyorlar. Biz onları tanıdık yarında Mersin dışından gelen öğrencilerimizi Mersin tarihi yerlerine götürüp onlara Mersin’imizi tanıtacağız. Ama en önemlisi 19 Mayıs’ı  tüm Doğa Koleji öğrencileri beraber  kutlayıp bu çoşkuyu beraber yaşamamız ve bu duyguyu Mersin halkıyla paylaşmamızdır” dedi.

 

 

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.