Mersin’de hükumet karşıtı protestolar devam ediyor

Mersin protestoMersin’de dün gece itibariyle Gezi Parkı’na destek amacıyla başlayan ve daha sonra hükümete karşı protestolara dönüşen eylemler devam etti.

Protestoların başlamasının 18. gününde Mersin Barış Meydanı’nda kurulan çadır kentte yaşayan protestocular eylemlerine devam etti. Meydanda toplanan yaklaşık 100 kişilik grup ellerinde üzerinde ‘Diren Taksim, Diren Gezi Parkı, Diren Mersin’ yazan bez afişle yürüyüşe geçti.

Daha sonra Gazi Mustafa Kemal Bulvarı’na çıkan eylemciler trafiği kapatarak bulvar üzerindeki yürüyüşlerini sürdürdüler.  Hiçbir polis müdahalesi görmeyen grup bir süre daha bulvarda yürüdükten sonra ara sokaklara doğru yöneldi. Sürekli çoğalan bir kalabalık haline gelen grup  tekrar Gazi Mustafa Kemal Bulvarı’na çıktığında, etraftan eyleme katılanlarla birlikte yaklaşık 750 kişiyi buldu. Halktan da herhangi bir tepki almayan grup yoluna sorunsuz devam etti. Pek çok vatandaş ellerindeki tencere ve tavalar ile yürüyüşe destek verdi.

Protestocular yürüyüşlerinde; ‘Hükümet istifa’, ‘Mersin uyuma, direnişe sahip çık’, ‘Mustafa Kemal’in askerleriyiz’ sloganları attılar. Bunların henüz bir başlangıç olduğunu söyleyen protestocular, eylemlerine kesintisiz devam edecekleri mesajını verdiler ve Mersin halkını ellerindeki megafonlarla Akdeniz Oyunları’nın da başlaması ve Başbakan Erdoğan’ın Mersin’e gelecek olması dolayısıyla önümüzdeki günlerde düzenlemeyi planladıkları protestolara çağırdılar.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.