Mersin’de Şampiyon Okçular Sokakta Kaldı

IMG-20150807-WA0003Mersin Okçuluk İl Temsilcisi ve antrenör Aytekin Ataş, aralarında dünya şampiyonu olan Türkiye Milli Takımı’nda ok atmış Aleyna Akçınar ve Avrupa 3.sü olmuş Betül Demir gibi okçuların da  bulunduğu sporcuları ile kullanmakta oldukları antrenman sahasına alınmadıkları için sokakta kaldılar.

Mersin’de büyük gayretler sarf ederek okçuluk sporunun gençler arasında yayılmasına büyük katkılar sunan  ve dünya şampiyonluğu dahil olmak üzere, Avrupa ve Türkiye klasmanlarında  sporcuları pek çok dereceye giren antrenör Aytekin Ataş, yetiştirmekte olduğu sprocuları ile birlikte antrenman yaptıkları sahadan çıkarıldı ve sporcuları ile birlikte sokakta kaldı.

Mersin’de İç İşleri Bakanlığının  Eğitim Birimleri Tesisleri’nde antrenmanlarını sürdüren Ataş ve öğrencileri, valiliğin bu yerin tahsisi için talepte bulumasına rağmen, Mezitli İlçe Emniyet Müdürlüğünün kaymakamlık izni olmadığı gerekçesi ile antrenman sahasına alınmadı. İki aydır emniyet yetkilileri ile aralarında bu tür bir çatışmanın yaşandığını dile getiren Ataş; “Yaşanılan olaydan ciddi anlamda etkilenen sporcular gelecek kaygısı yaşadılar. Her gün içeri alınacak mıyız, alınmayacak mıyız korkusuyla antrenmanlara giriyorduk zaten.” diyerek Mersin Valisi Özdemir Çakacak’tan olayın çözümü için destek beklediklerini belirtti.Valilik Talep Yazısı

Dünya şampiyonu olduğu dönemde Vali Hasan Basri Güzeloğlu  tarafından bu tesisin okçulara çalışmaları için tahsis edildiğini ifade eden dünya şampiyonu  Türkiye takımında ok atmış olan Aleyna Akçınar da; “Burada çalıştıktan sonra ben Avrupa şampiyonluğunu arkadaşım Betül Demir ise Avrupa üçüncülüğünü elde etti ve ben tekrardan Türkiye şampiyonlukları elde ettim. Şimdi antrenman sahasız kaldık. Bu durum Avrupa veya dünyanın başka bir yerinde meydana gelseydi ve dünya ve Avrupa klasmanlarında dereceye giren okçuların sokakta kaldığı görülseydi, bu durum bir skandal olurdu.” dedi.

İl temsilcisi Ataş şu anda ki mevcut durumlarını sporcuların velilerinin sayesinde sürdürebildiklerini ve böylesine uygun bir tesisin çocukların ellerinden alınmasını üzüntü ve hayretle karşıladıklarını ifade etti. Sprocu velilerinin de kendisine; “ Yarışmalara hazırlanan çocuklarımızın bu durumda bırakılması gerçekten üzücü ve veliler olarak başta  valimizden ve kaymakamlık tarafından acilen destek beklediklerini” ifade ettiklerini belirtti. .

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.