Mersinliler KOSGEB Girişimcilik Kursu için Sırada

Girişimcilik Kursu için Mersinliler Sırada

Mersin’de KOSGEB Girişimcilik Kursu’na katılıp kendi projeleri için KOSGEB’den girişimcilik kredilerine başvurmak için çok sayıda aday Mersin İşkur’un düzenlediği seçme sınavına katıldılar.

 Kasım ayı içerisinde açılacak olan KOSGEB Girişimcilik Kursu’na katılmak isteyen adaylar sabahın erken saatlerinden itibaren Mersin Kongre Merkezi önüne gelmeye başladılar. Kongre Merkezi önünde uzun bir kuyruk oluşturan adaylar saat 10:00 itibari ile içeriye alınmaya başlandılar. 500’ün üzerinde adayın salona alınmasının ardından KOSGEB’in eğitim kurumlarından Apex Kariyer’in sözcüsü Hasan Uğur Can katılım şartları ve sınav hakkında adayları bilgilendirdi. Mersin İşkur Müdürü Mustafa Kutlu’nun yaptığı konuşmanın ardından da adaylar sınava alındılar.

Adaylar sınavda

Kişilerin yeni iş kurmaları amacıyla altyapı oluşturmak ve KOSGEB’ in ilgili teşvikinden faydalanabilmelerini sağlamak” amacı ile düzenlenen eğitimlerde ise kursiyerler KOSGEB Eğitimlerinde görevli Dilek Dış Ticaret Tur. Tah. Tur. Ltd. Şti. APEX Kariyer Eğitim Uzmanı Hasan Uğur CAN tarafından “Girişimcilik niteliklerinin sınanması, İş fikrinin geliştirilmesi, Satış Pazarlama Teknikleri, İşletme İçi Planlar ve İş planı hazırlama” gibi konularda toplam 70 saatlik bir eğitim alacaklar. Katılımcılar sınav sonucunda seçilecek olan 200 adaydan oluşacak ve  5 Kasım’dan sonra başlayacak olan kursa katılacaklar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.