Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden Yağış Uyarısı

Fotoğraf: İHA
Fotoğraf: İHA

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre, akşam saatlerinden itibaren İstanbul başta olmak üzere bazı illerimizde yağış bekleniyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre; akşam saatlerinden itibaren Edirne, Kırklareli ve Çanakkale çevrelerinde, gece saatlerinde ise Marmara’nın batısı, Kıyı Ege ile Bursa, Yalova, Kocaeli ve Manisa çevrelerinde başlayacak yağmur ve sağanak şeklindeki yağışların; Kırklareli çevreleri, Edirne ve Çanakkale’nin güney ilçeleri, Tekirdağ’ın batı ilçeleri, Balıkesir’in batı kıyı ilçeleri ile İzmir’in kuzey kıyı ilçelerinde kuvvetli olması tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde Marmara’nın doğusu ile yurdun iç ve doğu kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı bugün Batı Karadeniz kıyılarında 1 ila 3 derece artarak, ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. Rüzgarın genellikle güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette; Kuzey Ege’de kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor. Bazı illerimizde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve çok bulutlu; sabah ve gece saatlerinde yer yer puslu ve sisli 18
İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren sağanak yağışlı 20
İzmir: Parçalı ve çok bulutlu; akşam saatlerinden sonra kuzey kıyı ilçelerinin; gece saatlerinde ise il genelinin sağanak yağışlı (Yağışların kuzey kıyı ilçelerinde kuvvetli olması tahmin ediliyor.) 22
Adana: Parçalı ve çok bulutlu 24
Antalya: Parçalı ve çok bulutlu 21
Samsun: Parçalı ve çok bulutlu 19
Trabzon: Parçalı bulutlu 19
Erzurum: Parçalı, yer yer çok bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer puslu ve sisli 8
Diyarbakır: Parçalı bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer puslu ve sisli 19

Kaynak: İHA

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.