Meteorolojiden Kuvvetli Yağış Uyarısı

Eumetsat Uydusundan alınan son görünüm- Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre bu gün öğle saatlerinden itibaren kuzey ve doğu kesimlerinde gök gürültülü sağnak yağış bekleniyor.  Yağış, Erzurum, Kars, Ardahan ve Ağrı çevrelerinde 12 saatte 21-50, yüksek kesimlerde yer yer 50-75 kg/metrekare olarak  bekleniyor.  Yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar, heyelan, ulaşımda aksamalar, vb.) vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda dikkatli olunması gerekiyor.

Amasya’nın Merzifon ve Suluova ile Samsun’un Asarcık ve Havza içlerinde de kuvvetli yağış beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı  yetkililer ve vatandaşlar uyarıldı.

 Meteorolojinin verilerine göre Mardin, Batman, Siirt, Muş, Bitlis, Van, Hakkari ve Şırnak çevrelerinde toz taşınımı bekleniyor. Yaşanabilecek olumsuzluklar   olarak hava kalitesinde azalma, görüş mesafesinde düşme vb. ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları gerekmektedir.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.