MHP’den ‘Bozkurt’ işaretiyle İlgili Açıklama

Fotoğraf: İHA
Fotoğraf: İHA

MHP, son günlerde artan terör olaylarının ardından Türkiye genelinde düzenlenen terör tepki yürüyüşleri ve yaşanan provokasyonlara ilişkin açıklama yaptı.

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman yaptığı açıklamada, Türk milletinin artan teröre haklı olarak tepki gösterdiğini belirtti. Bayraklar Türkiye’nin her yerinde evlere asılırken, milli ve demokratik itirazların da beklendiği üzere yeşerdiğine dikkat çeken Büyükataman, “Bunlar oluyorken, etnik kavga ve kaosun önü de açılmamalıdır. Taşkınlıktan ve ölçüyü kaçıran heyecan selinden uzak durmak, sağduyulu ve soğukkanlı hareket etmek herkesin en temel tarzı olmalıdır” ifadesini kullandı.

“Bir kıvılcım Türkiye’nin yanmasına, iç kargaşa çıkmasına yetecektir” diyen Büyükataman, “Ülke yangın yerine dönmüş her gün şehit haberi gelirken, ülkücülerin bu duruma sessiz kalmayacağı ve büyük bir tepki göstereceğini çok iyi bilen toplum mühendislerinin yol göstericiliğinde tepkilerin provokasyona dönüşmesi amacıyla bize benzeyip bizden olmayanlar ön plana çıkarılmaya çalışılmaktadır. Bir iş yerine, eve veyahut otobüse saldıranlar ardından sembolümüz olan bozkurt işaretini yapmaktadır. Bu öğretilmiş zavallı kuklalar ve bunların kuklacıları iyi bilmelidir ki her bozkurt işareti yapan ülkücü- milliyetçi hareketin mensubu değildir. Genel Merkezimizden yahut il, ilçe başkanlıklarından ilan edilmeyen hiçbir gösteri ve yürüyüşe itibar edilmemelidir” açıklamasında bulundu.

Büyükataman, bir ilçede yoldan geçen otobüsleri taşlayan kişilere müdahale eden ilçe teşkilatının yöneticilerinin şahıslara kim olduklarını sorduğunda ‘ülkücü olduklarını’ ifade ettiklerini ancak oradaki MHP İlçe Başkanını tanımadıklarına işaret ederek, “Bu gösterilerin birçoğunun arkasında ‘sarayın iç oğlanları’ olarak nitelendirebileceğimiz kendisine aziz ecdadımızın adını maske yapan bir güruh bulunmaktadır” dedi.

Büyükataman, açıklamasında şunları kaydetti:

“Karanlık bir el ülkemizi ateşe vermeye gayret etmektedir. Oyun açıktır. Türk-Kürt düşmanlığı için provokasyon yapan, fırsat kollayan, ortam yoklayan mihrakların kurguladıkları oyunlara düşmemek, yazdıkları senaryolara alet olmamak gerekir. Bu hususta milliyetçi-ülkücü hareket titizlikle davranacak, karanlık mahfiller tarafından organize edilen meçhul kalabalıkların dümen suyuna girmeyecektir. Allah göstermesin ülkemizin bir iç savaşa girmesi halinde kaybeden Türkiye olacaktır. Biz konusu kabus olan bu filmi daha önce defalarca görmüş ve birebir muhatap olmuş bir tecrübeye sahip siyasi partiyiz. Milliyetçi-ülkücü hareketi kanın, gözyaşının ve kavganın tarafı yapmak için sürekli mesai harcayan rezillikleri, kumpasları ve şer kampanyalarını hiç hatırımızdan çıkarmadık. Her bulanık devirde ve dönemde hassasiyetleri kaşıyarak, kalabalıkları ajite ederek ve inançlarımızı tersten yorumlayarak kargaşaya düşmemizi bekleyen şeref ve edep fukaralarını fazlasıyla gördük. Bizi çirkin hesaplarına alet etmeyi aklından geçirenler; Türk-Kürt düşmanlığını bilemeye çalıştılar ama başaramadılar. Mezhep kıvılcımını çakarak son yurdumuzun ateşe verilmesini istediler ama yapamadılar. Ülkücüleri sokağa çekmeye, ‘daha ne duruyorsunuz’ sözleriyle kışkırtmaya, duygularıyla oynayarak huzur, güven ve kalıcı uzlaşmamızın üzerini örtmeye niyetlendiler ama muratlarına eremediler. İnşallah dünya durdukça da bu küf tutmuş hastalıklı zihinler hayallerine ulaşamayacaklar, ya kahırlarından ya da girdikleri işbirlikçi ilişkilerden dolayı çürüyerek yok olup gideceklerdir. Çünkü biz biriz, beraberiz ve ilelebet de böyle kalacağız. Türk milliyetçileri şartlar ne kadar ağır olursa olsun tahriklere kapılmamalı, Türkiye’yi bir iç çatışma ortamına, bir kardeş kavgasına sürüklemek isteyen hain tezgahlara asla alet olmamalıdır. Türk milliyetçilerinin ve ülkücü gençliğin sükunetini ve vakur duruşunu koruması, Türkiye’nin yoluna döşenen etnik tuzakların aşılabilmesinin en büyük güvencesidir. Türkiye’ye musallat olan bu belalardan kurtuluş, Milliyetçi Hareket’in iktidarında gerçekleşecektir.”

İHA

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.