Milli Piyango Çekilişlerinde Haksız Kazanç İddiası

CHP Konya Milletvekili Atilla Kart Milli Piyango ile ilgili İddiaları basınla paylaştı

CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, Milli Piyango çekilişlerinde, haksız müdahalelerle, haksız kazanç ilişkilerinin oluşturulduğuna dair iddiaların bulunduğunu söyledi.

Kart, TBMM’de gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Gelen bilgi ve iddialara göre, TRT’nin canlı yayınlarının bilinçli olarak engellendiğini, TRT’nin 30 Nisan’dan bu yana canlı yayın yapmadığını belirten Kart, ikramiye kazanan numaraların tespitinde bazı müdahalelerin yapıldığına dair iddiaların bulunduğunu ifade etti.

Kart, kazanan numaraların gerçek numaralar olmadığı, sürekli devir yapılarak, haksız kazancın her geçen hafta tırmandırıldığı iddialarının bulunduğunu kaydetti.

TRT’den 30 Nisan’a kadar canlı yayınlanan Milli Piyango çekilişlerinin, neden artık canlı yayınlanmadığını öğrenmek isteyen Kart, ”Çekilişlerin canlı yayınlanmaması kararı hangi bürokratik ya da siyasi otoritenin talimatıyla gerçekleşmiştir? Sürekli devir yapılması ve kazananlara yönelik olarak gerçek dışı kayıt tutulmasına dair iddialar konusunda bugüne kadar Milli Piyango bünyesinde bir araştırma yapıldı mı?” sorularını yöneltti.

Kart, kurum bünyesi ya da dışından yazılı olarak ulaşan bazı ihbarları dile getirdiğini, bunlara dayanarak konuyu gündeme getirdiğini belirtti ve Milli Piyango‘nun, adeta Başbakanlık örtülü ödeneği gibi kullanıldığını savundu.

Bir gazetecinin, ”İddialarınız ile MİT kampüsündeki Milli Piyango bayisinden arka arkaya büyük ikramiyenin çıkmasının ilgisi var mı?” sorusuna Kart, ”Kurum, grup ismi vermiyorum, veremiyorum. Belirli gruplara, merkezlere yönelik olarak her nasıl oluyorsa o talih oyunları sonucunda, hep o ikramiyeler oralara isabet ediyor. Kamu kurumları da, kamu kurumları dışında odaklar da var” karşılığını verdi.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.