Milli Tenisçi İpek Şenoğlu, Sezonu Kapatıyor

İSTANBULMilli tenisçi İpek Şenoğlu, sezonun son turnuvasını oynamak için Almanya’ya gitti. Şenoğlu, ITF takviminde bulunan 50 bin dolar toplam ödüllü Ismaning’de mücadele edecek.

Türkiye’nin en başarılı raketlerinden İpek Şenoğlu, bu hafta Ismaning turnuvasında boy gösteriyor. 50 bin dolar toplam ödüllü Ismaning’de milli tenisçi, Alman Kathrin Wörle’yle (137) ana tabloda üç numaralı seribaşı olarak yer alıyor.

Şenoğlu / Wörle çifti ilk turda yarın ev sahibi ülkeden Stefanie Kastner / Antonia Lottner’le karşılaşacak. İpek Şenoğlu’nun eski partnerlerinden Anna Lena Groenefeld (59) ise turnuvada Kristina Barrios (78) ile birlikte 1 numaralı seribaşı olarak mücadele edecek.

İpek Şenoğlu, kendisi için sezonun son turnuvası olan Ismaning öncesi WTA çiftler sıralamasında 96. sırada bulunuyor. Şenoğlu, iki hafta önce katıldığı 50 bin dolar ödüllü Atina turnuvasında, Rus Vitaly Diatchenko’yla birlikte şampiyonluğa ulaşmıştı.

Ismaning turnuvasıyla birlikte sezonu kapatacak olan İpek Şenoğlu bir aylık tatil yapacağını ve daha sonra yeni sezon için çalışmalara başlayacağını açıkladı. 

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.