Muğla’daki Hastane Yangını Sabotaj mı?

Muğla’nın Menteşe ilçesinde inşaatı tamamlanmak üzere olan ağız Diş Sağlığı Hastanesi’nin dış kaplamasında aynı anda 4 yerden çıktığı belirtilen yangın Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekiplerinin çalışması ile söndürüldü.

1717057 (1)
Fotoğraf:İHA

Akşam saatlerinde başlayan yangının dört ayrı noktada çıkması sabotaj şüphesini arttırırken, dört katlı binanın iki cephesinde ve dört ayrı noktada çıktığı açıklanan yangında petrol karışımı dış kaplama çıra gibi yanarak bir anda binayı sardı. İtfaiye erleri petrol karışımı kaplamayı kontrol altına alabilmek için yoğun çaba harcadı. Yaklaşık bir saatlik bir çalışmanın ardından bina dış cephesindeki alevler kontrol altına alındı.
Yangın sonrası olay yerine Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Murat Himoğlu ve Halk Sağlığı İl Müdürü Uzm. Dr. Mustafa Nuri Ceyhan geldi. Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Himoğlu yangının aynı anda dört farklı noktadan çıkmasının şüphe uyandırdığı açıkladı. Himoğlu, bu konuda itfaiye ve polise gerekli ihbarı yaptığını açıkladı.
Öte yandan ihalesi 2015 yılından önce yapılan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin dış cephesinde kullanılan malzemenin 2015 yılından sonra kullanımının yasak olduğu ortaya çıktı. Malzeme ile ilgili olarak İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin dış kaplamanın tamamen değiştirilmesi için gerekli çalışmanın yapılacağını belirtirken, aksi takdirde ileride binanın faaliyete geçmesinin ardından aynı durumun meydana gelmesi ile daha kötü durumların yaşanabileceğini ifade etti.

SANKİ KOMEDİ ÇEKİYORLAR
Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi inşaatının dış kaplamasında başlayan yagnın sonrası birçok vatandaş yangını izlemek için hastane etrafına geldi. vatandaşların ellerindeki cep telefonu ile normal bir görüntü çeker gibi yanan binayı çekmeleri de ilginç bir detay olarak ortaya çıktı.

İHA

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.