Müslüm Gürses Hayata Gözlerini Yumdu

Müslüm Gürses (İHA)
Müslüm Gürses (İHA)

Müslüm Gürses, bugün sabah hayata gözlerini yumdu.  59 yaşındaki Gürses’in, sabah saatlerinde tansiyonu düştü ve iki saat boyunca doktorlar ellerinden geleni yaptıklarını fakat saat 10:30’da öldüğünü belirttiler.

Acı haber ilk önce Müslüm Gürses’in eşi Muhterem Nur’a bildirildi. Muhterem Nur ‘un şu anki durumu hakkında üzüntüden ayakta zor durduğu belirtildi.

Kısa bir süre önce kalp (bypass) ameliyatı geçiren Gürses, 4 aydır tedavi görüyordu. Geçirdiği ameliyattan sonra Böbrek ve karaciğerinde problemler oluştuğu için yoğun bakıma alınmıştı.

Şanlıurfa doğumlu olan Müslüm Gürses, toplam 38 filmde oynadı ve sayısız albüme sahip. Şanlıurfa’dan ekonomik durumu kötü olduğundan ailesi ile birlikte Adana’ya taşınmış ve müzik hayatı burada başlamıştı.

İlk önce Şişli Belediye başkanı Mustafa Sarıgül hastaneye geldi. ‘Müslüm Gürses’in ölümü bizi üzüntüye boğdu. Mekanı cennet olsun” dedi.

Tüm Türkiye ve hayranları yasta. Bazı fanatik hayranları üzüntülü haberi duyunca hastane bahçesinde bayıldı.

Yarın sabah saat 10:00’da Cemal Reşit Rey salonunda anma töreni yapılacak . Anma töreninin hemen ardından cenazesi Teşvikiye caminden kaldırılacak.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.