Mustafa Ceceli’nin Şanlıurfa Konserinde Olaylar Çıktı

Fotoğraf: İHA
Fotoğraf: İHA

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Mustafa Ceceli konserinde olaylar çıktı. Türk bayrağı indirilmeye çalışıldı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Mustafa Ceceli konserine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Konser alanına gelen Mustafa Ceceli büyük bir hayran kitlesi tarafından coşku ile karşılandı. Konserde birbirinden güzel şarkılar söyleyen Ceceli’ye hayranları eşlik etti. Konser alanında özel güvenlikçilerin güvenlik önlemleri yetmezken, polis ekipleri yardımda bulundu.

İZDİHAM NEDENİYLE SAHNEDEN AYRILDI

Hayran kitlesi Ceceli’ye ulaşmak için birbirileri ile yarışırken izdihama neden oldu. İzdiham sonrası Mustafa Ceceli konseri yarıda bırakarak sahneden ayrıldı.

Mustafa Ceceli’nin sahneden ayrılmasının ardından kalabalık arasında bulunan bir grup sahneye taş ve pet şişeleri attı. Polis ekiplerinin müdahale ettiği olaylar sonrasında, TOMA ile göstericilere tazyikli su sıkılarak dağılmaları için uyarılarda bulunuldu. Dağılmayan göstericiler TOMA ve polis ekiplerine taş atarak sokak aralarına kaçtı. Atılan taşlardan iki gazeteci çeşitli yerlerinden yaralandı.

TÜRK BAYRAĞINI İNDİRME GİRİŞİMİNDE BULUNDULAR

Çıkan olaylar sonrasında bazı göstericiler Atatürk anıtında bulunan bayrakları indirme girişiminde bulunurken, polis ekiplerinin müdahalesi sonrasında göstericiler sokak arasına kaçarak kayıplara karıştı.

Sokak arasına kaçan göstericiler belediye duraklarına, çorba dağıtılan noktaları taşlayarak kırdı. Bazı göstericiler ise çöp konteynırlarını devirdi.

Konserde çıkan olaylar sonrasında güvenlik önlemlerini alan güvenlik ekipleri yaptıkları çalışmaları sonucunda 11 kişiyi gözaltına aldı.

İHA

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.