Obama, 4.3 Milyon Dolarlık Bir Ev Kiraladı

Fotoğraf: İHA
Fotoğraf: İHA

Başkanlık görevini devrettikten sonra Washington’da yaşamaya devam edecek olan ABD Başkanı Barack Obama, 4.3 milyon dolar değerinde bir ev kiraladı.

ABD Başkanı Barack Obama, Kasım ayında yapılacak başkanlık seçiminin ardından koltuğunu yeni bir başkana devredecek. Başkanlık konutu Beyaz Saray’dan da ayrılacak olan Obama’nın yeni evi belli oldu. ABD Başkanı, 9 yatak odası, bir egzersiz odası ve 8 banyosu bulunan evde yaşayacak. Obama, kendisi ve ailesi için 8 bin 200 metrekare alan üzerine kurulmuş olan 4.3 milyon dolar değerindeki evi kiraladı.

Obama, evi Bill Clinton’un basın sözcüsü olarak görev yapan Joe Lockhart’tan aldı. 1928 yılında inşa edilen evin üst katında Obama’nın çalışma odası yer alıyor. Obama’nın başkanlık görevinin ardından hayatını sürdüreceği ev, başkent Washington’da bulunuyor. Obama’nın bu sıra dışı kararını 14 yaşındaki kızı Sasha’nın lise eğitimini sekteye uğratmak istememesi nedeniyle verdiği ifade ediliyor. Obama, kızı Sasha’nın eğitim gördüğü Sidwell Friends School’a yıllık olarak 36 bin 360 dolar ödüyor. Başkan Obama, verdiği bir röportajda lise eğitimine devam eden birinin naklini başka okula aldırmanın zor olduğunu ifade etmişti.

İHA

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.