Öcalan’a Tanınan Olanaklar Diğer Tutuklulara da Tanınmalı

CHP Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz, Adalet Bakanı Sadullah Ergin’e ”Öcalan’a tanınan diğer mahkumlarla görüşme olanakları, neden Mustafa Balbay ve Tuncay Özkan’a sağlanmamaktadır” sorusunu yöneltti.

Yılmaz, düzenlediği basın toplantısında, Ayhan Çarkın’ın itiraflarına Ağustos ayında başlamasına rağmen bugüne kadar beklendiğini ifade etti.

”Yoksa bazılarının kayıtları yok edebilmesi için zaman mı tanındı” diyen Yılmaz, şunları söyledi:

”Neden ifadelerde geçen Mehmet Ağar, Tansu Çiller, Özer Çiller ifadeye dahi çağrılmamıştır. Bir dönemin kirli yüzü, faili meçhul cinayetleri aydınlanabilecekken, Ayhan Çarkın korkusuzca vicdan azabı çektiğini belirterek bunları açıklarken, neden bu konuda gereken önlemler alınmamaktadır? Bunların dokunulmazlıkları mı vardır? Aklımıza şu geliyor; Mehmet Ağar acaba DYP ve ANAP birlikteliğini engellediği için mi bu soruşturmadan kurtulmuştur?Bu konularda gereken özen gösterilmelidir.”

Yılmaz, Ayhan Çarkın’ın koruma altına alınarak can güvenliğinin sağlanmasını gerektiğini söyledi.

Adalet Bakanı Sadullah Ergin’e yönelttiği yazılı soru önergesiyle ilgili de bilgi veren Yılmaz, ”Öcalan’a tanınan haklardan olan havalandırmada ve hobi odasında diğer mahkumlarla görüşme olanakları, neden Mustafa Balbay ve Tuncay Özkan’a sağlanmamaktadır. Silivri cezaevinde yaklaşık 24 saat hizmet verecek şekilde kaç doktor ve tam donanımlı ambulans bulunmaktadır” dedi.

İlgili haberler;

Yetkilerini Kötüye Kullanan Savcılar Hakkında Suç Duyurusu

Demokrasi nedir, iinsan hakları nedir

Ekip Ruhu Yerine Rakip Ruhu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.