Okul Baskınında Ölü Sayısı Artıyor

Fotoğraf: İHA
Fotoğraf: İHA

Taliban militanlarının Pakistan’ın Peşaver kentindeki askeri okula düzenlediği saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısı 126’ya yükselirken, ülkede 3 günlük yas ilan edildi.

Eyalet başbakanlığı hayatını kaybedenlerin sayısının 126’ya yükseldiğini açıklarken en az 122 kişinin de yaralandığını bildirdi. Saldırıdan kurtulan öğrenciler, öğretmenlerinin talimatıyla yere yatarak kurşunlardan korunmaya çalıştıklarını ifade ettiler.

Olay yerine gelen Pakistan askerlerinin, öğrencilerin bir bölümünü okulun arka kapısından tahliye ettiği, yaralıların ise hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındığı kaydedildi. Saldırganlar ve güvenlik güçleri arasında devam çatışmalarda bir de askerin hayatını kaybettiği kaydedildi. Bölgede 11 patlamanın meydana geldiği ifade edilirken, Pakistan Devlet Başkanı Navaz Şerif de Peşaver’e geldi.

Navaz Şerif, “Operasyonu ben yöneteceğim. Onlar benim çocuklarım ve hayatını kaybedenler benim kaybım” dedi. Taliban sözcüsü Muhammed Horasani, medya kuruluşlarına telefonla yaptığı açıklamada, saldırıyı üstlendiklerini söyledi.

İHA

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.