Okul öncesi eğitim, şenliklerle sevdiriliyor

YOZGATYozgat’ta okul öncesi eğitime dikkat çekilmesi için düzenlenen Okul Öncesi Şenlikleri başladı. Anaokulu öğrencileri, Yozgat Valisi Amir Çiçek, Belediye Başkanı Yusuf Başer, İl Jandarma Komutanı Albay Engin Ünalan ve Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Gamsız’ı ziyaret etti.Öğrencileri kabul eden Yozgat Valisi Amir Çiçek, okul öncesi eğitimin başarının temelini oluşturduğunu belirterek, “Bu kapsamda okul öncesi okullaşma oranında büyük başarılar elde ettik. Okul öncesi ilköğretimin temelini oluşturmaktadır. Okul öncesine devam eden öğrencilerimiz ilköğretim ve sonraki eğitimlerinde, gitmeyenlere göre daha başarılı olduğu görülmektedir. Bu nedenle ailelerimiz çocuklarını mutlaka okul öncesi eğitim almaları için ana okullarına göndersinler.” şeklinde konuştu.

Belediye Başkanı Yusuf Başer de okul öncesi eğitimin önemine dikkat çekerek, “Belediye olarak eğitime her zaman destek olmaya çalışıyoruz. böyle bir etkinlik düzenledikleri için öğretmenlerimizi ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi. Başer kendisini ziyarete gelen öğrencilere, kitap ve biblo desti hediye etti.

Yozgat Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Gamsız, okul öncesi eğitimin öneminin belirtilmesi kapsamında okul öncesi şenlikleri düzenlediklerini ifade ederek, “Şenlik kapsamında okul öncesi eğitime devam eden öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizin il yöneticilerini ziyaret ettik. 24-28 Mayıs tarihleri arasında sürecek olan şenliklerde çeşitli etkinliklerimiz olacak. 25 Mayıs Salı günü okul öncesi şenlik yürüyüşü olacak. Yine aynı gün cumhuriyet meydanında çeşitli gösteriler ve Özel Ergin İlköğretim Okulu’nun ödül töreni olacak. Tüm halkımızı bu etkinliklere davet ediyorum.” dedi.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.