Okuldaki Yangın Tatbikatı, Gerçeğe Dönüştü

Okulda yapılan yangın tatbikatı,  gerçeğe dönüştü. Bitlis’in Ahlat İlçesi’ndeki Çok Programlı Lise’de yapılan yangın tatbikatı sırasında, ateşin alevlendirilmesi için tiner dökülünce patlama meydana geldi. Tineri döken öğrenci alevler arasında kalarak ağır yaralanırken, yine alevler arasında kalan 11 öğrenci de hastanelerde tedavi altına alındı.

 Olay bu gün saat14.15’de Bitlis’in Ahlat İlçe’sindeki Çok Programlı Lise’nin okul bahçesinde meydana geldi. Öğrencilere çıkan yangına müdahalenin öğretilmesiyle ilgili yapılan tatbikat amacıyla okul bahçesine ateş yakıldı. Ancak yakılan ateşin alevi sönünce, bir öğrenci tarafından ateşin üzerine tiner döküldü. Tineri döken öğrenci parlayan alevler arasında kalınca elindeki tiner bidonunu geriye atarak kaçmaya çalıştı. Alevlerden etkilenen öğrenciye ilk müdahale öğretmenleri ve arkadaşları tarafından yapıldı. Olayda yaralanan iki öğrencinin durumunun ağır olduğu, 11 öğrencinin de ambulanslarla Ahlat Devlet Hastanesi’ne ardından da Bitlis ve Diyarbakır’a sevk edildi. Durumu ağır olan iki öğrenci  Batman’a sevk edildi.

Yangın tatbikatında okula itfaiye çağırılmadığı , alevlerin büyümesi üzerine itfaiyenin geldiği bildirildi.Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 

 

 

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.