Onbinlerce Kişi Çin’deki Zulmü Kınadı

Anakara Çin’de yasadışı organ toplamayı protesto etmek için düzenlenen imza kampanyasına 50.000 kişi imza atarak destek oldu (minghui.org)
Anakara Çin’de yasadışı organ toplamayı protesto etmek için düzenlenen imza kampanyasına 50.000 kişi imza atarak destek oldu (minghui.org)

Son 20 yılda Çin Komünist rejiminin tutuklu siyasi ve inanç mahkumlarından canlı organ topladığı iddia ediliyor.  Araştırmacılara göre, ilk başlarda Uygur Türkleri, daha sonra bir meditasyon sistemi olan Falun Gong uygulayıcıları bu insanlık dışı zulmün hedefi oldu. Bugün Çin’de hala devam eden yasadışı organ ticaretinin en büyük mağdurlarının Falun Gong uygulayıcıları olduğu iddia edilmektedir.

Yapılan araştırmalara göre, 1999 yılında Komünist rejimin Falun Gong’u yok etmek için başlattığı kampanya sonucu, onbinlerce masum insan organları için öldürüldü ve Çin devlet hastaneleri tarafından bu organlar hem Çinli hem de Çin dışındaki müşterilere satıldı.

Çin rejimi, halen devam eden bu vahşeti dünya kamuoyundan saklamak için büyük bir çaba sarfediyor.

Buna rağmen, anakara Çin’de yasadışı organ toplamayı protesto etmek için düzenlenen imza kampanyasına 50.000 kişi imza atarak destek oldu.  Haber Falun Gong uygulayıcılarına yapılan zulmü belgeleyen minghui.org websitesinden duyuruldu. Geçtiğimiz günlerde Çin’in kuzey eyaleti Hebei’de 5.000 kişi dilekçeye imza attı.

Ülke çapında Falun Gong’a karşı sistematik olarak yürütülen zulümde, komünist rejim Falun Gong’u halkın gözünde şeytani bir uygulama olarak göstermek için devlet propaganda aracını kullanmaya devam ediyor. Perde arkasında, emniyet ve yargıyı kullanarak, Falun Gong uygulayıcıları tutuklanıyor, hapis cezasına çarptırılıyor, beyinleri yıkanıyor ve işkence görüyor.

Dilekçeye imza atan bir vatandaş “Bana göre, organ toplama faşizmden bile beter. Vicdanlı bir Çinli olarak, bunu kınanması gereken en büyük suç olarak görüyorum” dedi.

Bir başka Çinli vatandaş ise “Komünist Parti canlı Falun Gong uygulayıcılarından organ toplayarak şeytanlığın ötesinde bir iş yapıyor. Hiçbir ahlaki temeli kalmamıştır” dedi.

Kanada eski Dışişleri Bakanı ve insan hakları avukatı David Kilgour ve meslektaşı David Matas 2006 yılında Çin’de yaşanan bu zulmü araştırıp belgeleri ile birlikte bir rapor haline getirdiler. Rapor daha sonra “Bloody Harvest” adıyla bir kitaba dönüştürüldü. Amerikalı gazeteci Ethan Gutmann, “Slaughter” yani “Katliam” başlıklı bir kitap yayınladı ve Falun Gong uygulayıcılarına Çin’de yapılan işkence ile ilgili yıllardır yürüttüğü araştırmasının bulgularını bu kitapta topladı.

Lu Chen ve Leo Timm, Epoch Times

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.