Oscarlı Aktör Robin Williams Hayatını Kaybetti

Kaynak: Robin Williams facebook sayfası
Kaynak: Robin Williams facebook sayfası

Oscar ödüllü Amerika’lı ünlü aktör Robin Willams Kaliforniya’daki evinde ölü bulundu. Dünya çapında geniş bir hayran kitlesine sahip olan 63 yaşındaki aktörün intihar etmiş olabileceği bildirildi.

Evinde ünlü aktörün cansız bedenini bulan polisler asfeksi (boğulma, nefes kesilmesi) sonucu öldüğünü belirttiler. Aktörün kendini asarak intihar etmeye çalıştığı tahmin ediliyor.

1980’lerde alkol ve kokain bağımlısı olan ve uzun yıllar bununla mücadele eden Williams geçen ay tekrar rehabilitasyon merkezine gitmişti.

Jumanji, Ölü Ozanlar Derneği, Can Dostum, Aşkın Gücü ve Günaydın Vietnam gibi filmleriyle ünlenen ünlü aktör sahne hayatı boyunca bir Oscar, iki Emmy, altı Altın Küre, altı Grammy ve iki Sinema Oyuncuları Derneği ödülü kazandı. Williams, 1997 yılında Empire Magazine dergisince gelmiş geçmiş en yetenekli 100 aktör arasına dahil edilerek 63. sırada yer aldı. Çok yetenekli bir oyuncu olan Robin Williams’ın ölümü hayranlarında büyük bir üzüntü ve şok yarattı.

Aktörün ölüm haberinden sonra Beyaz Saray da bir açıklama yaptı: “Robin Williams bir havacı, bir doktor, bir cin, bir dadı, bir başkan, bir profesör, bir Peter Pan kısaca her şeyden birazdı. Ama o kesinlikle özel bir insandı. Hayatımıza bir uzaylı olarak girdi ama sonunda insan ruhuna dokunmayı başardı. O bizi hem güldürdü, hem ağlattı. Ona en çok ihtiyaç duyduğumuz anlarda, bizimle cömertçe eşsiz oyunculuk yeteneğini paylaştı. Obama ailesi olarak Robin Williams’ın ailesine ve arkadaşlarına başsağlığı diliyor, acılarını paylaşıyoruz. Teşekkürler Robin Williams.”

Robin Willams Kimdir?

Robin McLaurin Williams (21 Temmuz 1951, Illinois – 11 Ağustos 2014, Tiburon), Amerikalı oyuncu ve komedyen.

Robin Williams Chicago, Illinois’de doğdu. Annesi Laura McLaurin, (1920-2001) babası da Robert Fitzgerald Williams idi. Üniversitede Siyaset Bilimi okuyan Williams, mezun olduktan sonra gece kulüplerinde gösteriler yapmaya başladı. Buradan da sinema sektörüne geçti.

1987’de çevirdiği “Günaydın Vietnam” filminde bir ordu radyo muhabirini canlandırdığı rolüyle ün kazandı.

Yalnız komedi filmleriyle değil, drama dalında da başarılar elde etti. Entertainment Weekly tarafından yaşayan en komik adam seçildi.

Sanatçı oyunculuğunun yanı sıra,  San Fransisco’da bulunan Rubicon Restaurant’ı, Robert de Niro ile birlikte işletmekteydi. Bisiklet sürmek ve rugby oynamaktan hoşlanıyordu. İlk eşi Valerie Velardi’den bir, ikinci eşi Marsha Garces Williams’den ise iki çocuğu bulunan Williams, 2011’den beri Susan Schneider ile evliydi.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.