Osmaniye’ye Olimpik Yüzme Havuzu

OSMANİYEOsmaniye Valisi Celalettin Cerrah, inşaatı devam eden olimpik yüzme havuzu için 2 milyon 500 bin lira ödenek geldiği söyledi.

Yüzme havuzu inşaatı hakkında Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir’den bilgi alan Vali Cerrah spor tesislerinin tamamlanmasıyla Osmaniyeli gençlerin önemli başarılar elde edeceğine inandığını söyledi.

Vali Cerrah, “Okul kampuslerimiz, üniversitemiz ve yapımı devam eden sosyal bilimler lisemiz burada bulunuyor. Olimpik yüzme havuzumuz ve kapalı spor salonumuzda yapıldığında gençlerimiz şehrimizin sesini sadece Türkiye ve Avrupa’ya duyuracaklardır. Bu alanımız oldukça elverişli bir alandır. Gençlerimizin bu tesisler sayesinde başarılar elde edeceklerdir. Yüklenici firma yüzme havuzumuzu en kısa sürede tamamlayarak teslim edecek. 2 milyon 500 bin TL bir ödenek daha geldi. Yüzme havuzu yapımına bu parayı harcadıktan sonra önümüzdeki günlerde tekrar bir ödenek daha isteyerek bu inşaatın en kısa sürede bitmesini sağlayacağız. Bilindiği gibi Sosyal bilimler Lisesini Tosyalı Holding yapıyor. Bu firma lisenin bitiminden hemen sonra spor salonumuzun inşaatına başlayacak. Bu bölgede okul ve spor alanlarının olduğu harika bir kompleks haline gelecektir. Buradan geçen Karaçay’ın çevresine belediye de güzel çalışmalarla destek verecektir. Bu çalışmaların tamamı bittiğinde burası Osmaniye’nin gözbebeği olacaktır.” dedi.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.