Özbek Milli Defilesi Göz Kamaştırdı

TAŞKENT– Taşkent’te devam eden moda haftası kapsamında sunulan Özbek milli giyim defilesi renkli görüntülere sahne oldu. Göz kamaştıran defile özellikle yabancı davetlilerden büyük ilgi gördü.

Cumhurbaşkanı İslam Kerimov’un büyük kızı Gülnara Kerimova’nın başkanı olduğu ‘Kültür ve Sanat Vakfı ‘ tarafından düzenlenen Taşkent Sanat ve Moda haftasının üçüncü gününde podyumda Özbek milli giyim defilesi rüzgârı esti.

Ülkenin önde gelen moda tasarımcıları tarafından hazırlanan sonbahar ağırlıklı kreasyonlar beğeni gördü. Defile atlas kumaşında derlenen renkli ve başarılı yöresel milli giyim çalışmasıyla başladı. Defile öncesinde miniklerin hareketli ve renkli gösterileri ise geceye ayrı bir renk kattı.

Daha sonra yerli ve yabacı davetlilerin doldurduğu salonda podyuma çıkan bay ve bayan mankenler, alkış aldı. Baş giyimin de yer aldığı sunumlarda bazı çalışmaların ek takılarla desteklenmesi dikkat çekti. Özbek milli giyiminin erkek versiyonu da gecede büyük beğeni gördü. Yöresel başlıklı giyimle podyuma çıkan mankenler ilginç görüntüler oluşturdu.

Gece finalinde ise Gülnara Kerimova’nın çalışması ‘Guli’ defilesi sunuldu. Daha sonra sonra milli giyimleriyle podyuma çıkan Kerimova davetlilerden alkış aldı. Şıklığıyla dikkatleri üzerine çeken Kerimova, yaptığı kısa konuşmada ülkede modanın gelişmesine olan desteklerinin devam edeceğini, geleneksel olarak düzenledikleri sanat ve moda haftasının ise ger geçen yıl daha büyük ilgi gördüğünü söyledi.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.