Patates Kandaki Şeker Oranını Düşürüyor

Patatesin Faydaları: Vücuda enerji verir, halsizliği ve yorgunluğu giderir. Kandaki şeker oranını düşüren patates şeker hastaları için faydalıdır. Damar sertliğini giderir. Sindirimi kolaylaştırır ve kabızlığı önler. Kanı temizler. Kansere karşı koruyucudur. Bağırsak şişliğini ve basur ağrılarını azaltır. El ve ayak çatlaklarına iyi gelir. Bağırsak kurtlarını düşürmeye yardımcı olur. Böbreklere faydalıdır. Normal ve kuru ciltler için yararlıdır.

Patates Nasıl Kullanılır? Patates kızartması yapılırsa kalori değer artar fakat sindirimi zorlaşır. Çimlenmiş patatesi ve 24 saatten fazla bekleyen patates yemeğini tüketmemek gerekir. Patates lapa haline getirilip yanıkların üzerine konursa hem ağrıyı hafifletir hem de iyileşmesini hızlandırır. Patatesin kabuklarını kalın soymak besin değerlerinin azalmasına neden olacağından kabukları ile yemek ya da mümkün olduğunca ince soymak gerekir. Eğer külde ya da fırında pişirilirse kabukları zar gibi soyulur


Patates
Patlıcangiller familyasından; yer altındaki yer altındaki yumruları yenen otsu bir bitkidir. Yeşil kısımlarında, renksiz filizlerinde ve yeşilimsi yumrularında Solanin denilen bir madde vardır. İçeriğinde bol miktarda nişasta, B ve C vitaminleri bulunur.

Faydaları
Şeker hastalarına faydalıdır.

Susuzluğu giderir.
Mide ve Onikiparmak ülserinde yararlıdır.
Karaciğer şişliğini giderir.
Safra akışını kolaylaştırır.
Bağırsak solucanlarının düşürülmesine yardımcı olur. Damar sertliğine faydalıdır.
Sert bir şey yutulduğunda yabancı maddenin zarar vermeden çıkmasını sağlar.
El ve ayak çatlaklarında faydalıdır.
Skorbüt hastalığını önler.
Kandaki şeker seviyesini düşürür. Kanı temizler.
Kansere karşı korur.

Patates cinsel gücü arttırıyor

Sofraların gözde besini patatesin cinsel gücü arttırdığını biliyormuydunuz?

İçinde, su, karbonhidratlar, fosfor, demir, manganez, bakır, sodyum ve kalsiyum gibi madensel tuzlar, B, B bir, B altı, K, PP vitaminleri bulunan patates çok zengin bir besindir. Patates mide gazlarını giderir, mide gastritleri ve ülserlerine karşı ilaçtır. Safra kesesi ve karaciğerdeki yangıları iyileştirir. Şeker hastalarına dokunmaz. Basura iyi gelir. Patatesin yapısında su bulunduğu için, vücudun su ihtiyacını da karşılar. Yapısında fosfor bulunduğu için patates erkeğin cinsel gücünü arttırır.

/www.ezberim.com/bitkiler-yararlari

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.