Prof. Dr. Erdöl “İnsanın insana yaptığını hayvanlar yapmıyor”

Fotğtaf:İha
Fotğtaf:İha

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl ve akademisyenler Şehitler Tepesi’nde terör saldırısını lanetledi.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Beşiktaş-Bursaspor maçının ardından PKK tarafından gerçekleştirilen terör saldırısını protesto etmek için Şehitler Tepesi’ne gitti. Şehitler Tepesi’ne gelen Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Erdöl ve üniversitenin öğretim üyeleri, saldırının gerçekleştiği yere karanfil bıraktı.

Prof. Dr. Erdöl yaptığı açıklamada, Beşiktaş’taki terör saldırısının ülkenin birliğine ve kardeşliğine karşı olduğunu söyledi. Ayrıca saldırının bir ihanet örneği olduğunu belirten Prof. Dr. Erdöl, “Saldırı, ülkemizi derinden üzmüştür. Biz de Sağlık Bilimleri Üniversitesi olarak, akademisyenlerimizle birlikte tepkimizi dile getirmek için buraya geldik” diye konuştu.

Şehitlere Allah’tan rahmet dileyerek sözlerine devam eden Prof. Dr. Erdöl, “İnsanın insana yaptığını hayvanlar yapmıyor. Hiçbir canlı, adı konulamayacak bu kıyımı, vahşetin zirvesini, zulmü yapmıyor. Hiçbir sebebin ve amacın meşru gösteremeyeceği bu kıyım, kırım nasıl ve ne şekilde izah edilebilir ki? İbret almamız gereken bir durum aslında bu. Çok kötü bir şey. Sağlık Bilimleri Üniversitesi olarak, yaralı kardeşlerimizin bir an önce şifaya kavuşması için dua etmek için buradayız. Bunun yanında arkadaşlarımız, yaralılarımızı ziyaret ettiler, biz de ziyaret edeceğiz. Memleketimizin tümünü yasa boğan hadiseyi, bir kez daha burada lanetliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun. Birliğimiz, dirliğimiz daim olsun” ifadelerini kullandı.

Açıklamanın ardından, şehitler için dua edildi.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.