Putin’in Kanlı Kalp Hediyesi Berlusconi’yi Bayıltmış

MOSKOVA – Rusya Başbakanı Vladimir Putin’in dostu İtalyan Başbakanı Silvio Berlusconi’ye avladıkları bir geyiğin kalbini keserek hediye etmek istemesi, İtalyan Başbakanının bayılmasına neden olmuş.
ABD’li diplomatların yazışmalarının yayınlandığı Wikileaks’te Putin ile Berlusconi arasında yaşanan bir traji-komik olaya yer verildi. İtalyan “La Stampa” gazetesi, Wikileaks belgelerinde Putin’in Berlusconi’ye dostluğunu pekiştirmek için avladıkları geyiğin kalbini hediye ettiği, bunun üzerine İtalyan başbakanın şoke olduğu ve neredeyse bayıldığı iddialarına yer verdi.
Putin’in yazlığında meydana gelen olay Berlusconi’nin tercümanın ağzıyla şu şekilde anlatılıyor: “Ava sadece ikisi çıktı. Ben ve diğerleri yazlıkta kaldık. Silvio kürk şapkasını giydi ve Putin ile birlikte uzaklaştı. Bir şeyler konuşuyorlardı, planlar kuruyorlardı ve aniden bir şeyin gölgesi görüldü. Putin elindeki silahıyla hemen nişan alarak ateş etti. O tek atışla geyiği öldürdü. Büyük bıçağı eline aldı ve geyiğin göğüs kafesini ikiye ayırdı, oradan kalbi çıkardı ve kardeşlik duygularını ifade etmek için onu misafirine uzattı. Ancak misafirinin benzinin attığını ve yere yıkıldığını görünce çok üzüldü.”
Belgelerde olayın meydana geldiği tarih ile ilgili herhangi bir bilgi ver almıyor. Wikileaks belgelerinde ‘Rusya’nın Avrupa’daki adamı’ olarak bilinen Berlusconi’nin Rus liderlerle sık beraberlikleri dikkat çekiyor. Putin ve Berlusconi’nin birlikte balık avlamaları, yürüyüş yapmaları, konser dinlemeleri ve ormanda dolaşmaları basında sıklıkla yer alıyor.
Hafta başından itibaren Wikileaks tarafından yayınlanmaya başlayan yeni belgelerde Berlusconi’nin 2009’da ABD’nin Roma Büyükelçisi David Thorne ile ilk görüşmesine de yer verildi. Bu görüşmede İtalyan Başbakanı’nın Putin için ‘Rusya iktidarının merkezi’ tanımlaması yaptığı, Rusya Devlet Başkanı Dmitri Medvedev için de onun ‘öğrencisi’ olduğunu söylediği belirtildi.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.