Rasim Öztekin Yaşamını Yitirdi

Kalp krizi geçiren tiyatro ve sinema oyuncusu Rasim Öztekin kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

Türk tiyatrosunun duayen isimlerinden, dizi ve film oyuncusu Rasim Öztekin geçirdiği kalp krizi sonucu kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

İstanbul Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Cevdet Uğur, kalp krizi geçiren tiyatro ve sinema oyuncusu Rasim Öztekin’in sağlık durumuyla ilgili açıklama yapmıştı.

Prof. Dr. Uğur’un bugün oyuncu Öztekin’in sağlık durumu için açıklaması şu şekildeydi:

“Sayın Rasim Öztekin dün öğle saatlerinde evinde fenalaşması üzerine eşi tarafından ilk müdahalesi yapılarak 112 ekiplerimize haber verilmiş. 112 ekipleri tarafından yerinde müdahalesi yapılan hasta en yakın Beykoz Devlet Hastanesi’ne götürülmüş.

Beykoz Devlet Hastanesi’nde ek müdahaleleri yapılan hastanın kardiyak durumunun stabilleşmemesi üzerine hastanemiz ile kontağa geçildi ve hastanemize getirildi. Dün öğlen saat 15.30 sıralarında hastanemizin acil servisine getirilen, daha önceden kardiyak problemleri nedeni ile tedavi alan hastayı acilen ameliyata aldık.

Ameliyathanede yapay kalp destek cihazı, geçici kalp destek cihazı ekmo dediğimiz cihazı bağladık. Ekmo cihazı eşliğinde hastayı koronel anjiyografi ünitemize aldık. Koronel anjiyografi ünitesinde tıkanmış olan damarına da stent uygulaması yapıldı. Hasta bu haliyle yoğun bakıma alındı. Yoğun bakımda şu an ekmo cihazı, intraortik balon desteğiyle entübe olarak takip edilmekte. Hastanın hayati tehlikesi bulunmakta ve durumu ciddiyetini korumaktadır.”

Usta oyuncu Öztekin, 62 yaşında geçirdiği kalp krizi sonucu tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.