Romanyalı Küçük Çocuk Bayramda İlgi Odağı Oldu

Eskişehir’de 5 yaşındaki Romanyalı Alicia, akordeon çalıp sokak sokak gezerek bayram harçlığını topladı. Babasıyla beraber çaldığı enstrümanı ve danslarıyla büyük sempati toplayan minik kız vatandaşların ilgi odağı haline geldi.

1707777
Fotoğraf:İHA
 Romanya’dan bayram için ailesiyle Eskişehir’e gelen 5 yaşındaki Alicia, babası Sholin ile beraber sokak müziği yaparak, bayram harçlıklarını topladı. Babasının akordeonla çaldığı Balkan müziklerinin yanı sıra, ‘Hatırla Sevgili’ ve ‘Ah İstanbul’ adlı şarkılara Türkçe bilmediği için sadece müziğin ezgilerini seslendirerek, dans etti. Minik akordeonu, şapkası ve enstrümanının yanında bulunan para kupasıyla vatandaşların yanına giden 5 yaşındaki Alicia, sevimliliğiyle vatandaşların ilgi odağı oldu. Gezdiği sokak boyunca birçok kişi tarafından çevrilip önce öpülerek ardından yaptığı işi karşılıksız bırakmayan insanlar, kısa sürede minik kızın para kupasını doldurdu. Fotoğrafını çekmek isteyen vatandaşlara sempatik pozlar veren Alicia, yüzlerde tebessüm oluşturdu.

İyi derecede Türkçe konuşamayan baba Shaolin, iki gün önce Ramazan Bayramı nedeniyle Eskişehir’e geldiklerini söyledi. Kızı Alicia ile beraber akordeonların alıp sokağa çıktıklarını belirten baba, kızının çaldığı akordeonla hem bayram harçlığını topladığını hem de kendileri için ek gelir oluşturduğu şeklinde ifade etti. Ramazan Bayramı boyunca Eskişehir’de kızıyla beraber sokak müziği yapmaya devam edeceklerini söyleyen baba Shaolin, bayramdan sonra ise tekrar Romanya’ya döneceklerini belirtti.

İHA

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.