Roterdam’da İstanbul 2010 Moda rüzgarı esti

ROTTERDAMRotterdam Kosmopolis Willem de Kooning Academie Hogeschool ve Zadkine Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen ‘Rotterdam – İstanbul 2010 defilesi’ büyük beğeni topladı. İstanbul’un tanınmış modacılarından Hatice Gökçe tarafından, tamamı Rotterdam’daki Moda Okulu öğrencilerine yaptırılan giysiler yine ayı öğrenciler tarafından sunuldu.

Rotterdam’da Het Gemaal Sergi salonunda gerçekleşen defileye Rotterdam Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aboutalip, Türkiye’nin Rotterdam Muavin Konsolosu Günay Babadoğan, Rotterdam Belediye Meclis Üyesi Zeki Baran ve Türkiye’den tasarımcı Hatice Gökçe katıldı.

Defilede kısa bir konuşma yapan Rotterdam Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aboutalip, 2010 yılının Türkiye – Hollanda ilişkilerinin 400. Yıldönümü olduğuna vurgu yaparak, bu gibi sanatsal faaliyetlerin, 2 ülke arasında köprü görevi gördüğünü belirtti. Ahmet Aboutalip, “147 milletten insanların yaşadığı Rotterdam’da, göçmen kadınların iş pazarına katılımı konusunda bu gösteri iyi bir örnek teşkil etti. Rotterdam ve İstanbul, yıllardır birçok alanda işbirliği yapmaktadır.” dedi.

Erkek giyim konusunda Türkiye’nin tanınmış modacılarından Hatice Gökçe ise “Zadkine Okulu’nun projesi kapsamında geldiğim Rotterdam’da 15 gün içerisinde öğrenciler büyük özveriyle kendi kreasyonlarını tamamladılar. Tasarımlarını yaptığım giysileri öğrenciler hazırladılar. Burada koyu renk kumaş bulmakta zorluk yaşadık. Bu nedenle açık renk kumaşlara ağırlık verdik. Ülkemizin modacılarını, Hollanda’da iyi şekilde temsil ettiğime inanıyorum.” şeklinde konuştu.

Roterdam – İstanbul 2010 moda defilesinde farklı renklerden oluşan kreasyonlar, defileyi izleyen Hollandalılar tarafından büyük beğeni gördü.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.