Rusya’da Dış İstihbarat Elemanı Ölü Bulundu

Moskova’da Dış İstihbarat Servisi SVR çalışanı Gennadi Ambarnov (46) evinin yanında ölü bulundu. Ambarnov’un 20 yaşındaki oğlu gözaltına alındı. Rus basını, SVR yetkilisinin gizemli bir şekilde öldüğüne dikkat çekiyor.

SVR’in Moskova’nın Yasenovo semtindeki karargahına yakın bir alanda istihbarat albayı Ambarnov’un cesedi bulundu. Cumartesi gece geç saatlerde bulunan ceset üzerinde yapılan incelemede , ilk belirlemelere göre, albayın 15. kattan düştüğü tespit edildi. Yetkililer, fazla alkolün etkisiyle Ambarnov’un düşmüş olabileceğini söylüyor.

Rus haber portalı Life.ru’ya konuşan bir polis kaynağı, istihbarat yetkilisinin evinde kan lekeli mont bulduklarını belirtti. Kaynak, “Bu, albayın kan lekesi olabilir” dedi. İlgili yetkililer, Ambarnov’un önce öldürüldüğü, sonra da “intihar etti” süsü vermek amacıyla 15’inci kattan atılmış olabileceğine inanıyor. Komşuları, o gece Ambarnov’un evinde kavga sesini duyduklarını belirtiyor. Yapılan tahkikatlarda, albayın eşinin kavgadan sonra evden ayrılarak Moskova’ya yakın Korolev kentine gittiği tespit edildi. Komşular albayın evde oğlu Andrey’le başbaşa kaldığını, tüm gece boyu sigara içmek için evin merdivenlerine çıktığını ve orada sert şekilde tartıştıklarını anlattı. Polis evde çok sayıda içki şişesi de buldu.

Savcılık, Moskova Devlet Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde okuyan Andrey’in çelişkili ifadeler verdiğine dikkat çekiyor.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.