Sabiha Gökçen’de Uçak Parçalara Bölündü

İzmir’den gelen İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na inen Pegasus’a ait yolcu uçağı iniş sırasında pistten çıktı.

Pegasus’a ait yolcu uçağının Sabiha Gökçen Havalimanı’na iniş yaparken piste tutunamadığı ve uçağın kayarak yola savrulup parçalandığı görülüyor.

Boeing 737-800 tipi yolcu uçağı, dün akşam 18.40 sularında pistten çıkarak 3 parçaya bölündü. Yolcu uçağında bulunan 3 kişi yaşamını yitirdi.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Sabiha Gökçen Havalimanı’nda pistten çıkan uçaktaki 174 yolcu ve 6 mürettebatın yaralandığını belirterek, “Yaralılarımız İl Sağlık Müdürlüğünce belirlenen hastanelerimizde tedavi altına alınmıştır. Yaralılarımızdan 4’ünün sağlık durumu orta ağır, diğer yaralılarımızın durumu stabil olarak bildirilmiştir.  Tedavi altındaki yaralıların sağlık durumları hakkında bilgi almak isteyen yolcu yakınları, ‘SABİM ALO 184’ telefon hattını arayarak bilgi alabilirler. Havalimanı pisti saat 04.00’ten itibaren kullanıma açılacaktır. Olayın meydana geliş nedenlerinin tespiti için geniş kapsamlı soruşturma başlatılmıştır.”  şeklinde açıklamada bulundu.

Kaza kırım uzmanı Beyazıt Karataş, kazanın nedeni için “Görüntüleri izlediğimiz kadarıyla hemen şöyle paylaşalım, kötü hava şartlarından kaynaklanan bir kaza… İlk gözlem olarak hava şartları görünüyor. Bu durumda pilotlar uçağı pistte tutmakta zorlanıyor. Lastiklerle pist arasında temasın kaybolmasında kaynaklanan bir kaza olduğu görünüyor.” şeklinde konuştu.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.