Sahte Polisler Gerçek Polislere Yakalandı

Fotoğraf: İHA
Fotoğraf: İHA

Konya’da 2 kişi, yakınlarından aldıklarını iddia ettiği polis rozeti ile devriye gezen gerçek polislere kimlik sorunca yakayı ele verdiler.

Olay, dün saat 24.00 sıralarında merkez Meram ilçesi Şeyh Sadrettin Mahallesi Alay Caddesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, Mustafa S. (28) ve Bestami B. (19) gece saatlerinde sivil polislerin bulunduğu aracı durdurdu ve ellerindeki polis rozetini göstererek kimlik kontrolü yapmak istedi. Şahısların durumundan şüphelenen sivil polisler, araçlarından aşağıya inerek kendilerinin de polis olduğunu söyleyerek, 2 şahsın polis kimliklerini görmek istedi. Polis kimliklerini ibraz edemeyen 2 kişi gözaltına alındı.

Polis merkezine götürülen zanlıların vatandaşları ve araçları durdurarak ellerindeki rozetleri gösterip kimlik kontrolü yaptıkları ileri sürüldü. Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirilen şüphelilerden Bestami B.’nin 110 promil alkollü olduğu anlaşıldı. Hastanedeki işlemlerinin ardından şüpheliler, ifadelerinin alınması için polis karakoluna götürüldü. Gözaltına alınan Mustafa S.’nin polis rozetini bir yakınından aldığını söylediği iddia edildi.

Olayla ilgili yürütülen soruşturma sürüyor.

İHA

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.