Şanghay Expo’daki Şanslı Çinliler, Türkiye’ye Bedava Biletle Mutlu Oldular

ŞANGHAYÇin’in Şanghay şehrinde devam eden 2010 Expo’daki Türkiye pavyonunun Milli Gün etkinlikleri kapsamında gösteriye gelen şanslı iki Çinli ziyaretçi, Türkiye’ye bedava uçak bileti kazandı. Etkinlikler kapsamında dün akşam, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın da izlediği Anadolu Ateşi dans grubunun gösterisi düzenlendi. Gösteriyi Türk ve Çinliler büyük ilgiyle izledi.

Gösterinin düzenlendiği Expo Merkezi’ndeki salona giren 88. kişi, iki adet Şanghay-İstanbul gidiş dönüş bileti kazandı. Şanghay’ın Changning bölgesinden Li Yan ve erkek arkadaşı Wen Wen’a biletlerini gösteri öncesinde Türk Hava Yolları (THY) Şanghay Müdürü Gayret Yüksel verdi.

Şanslı çifti ilk olarak ise Günay ve eşi kutladı. Çiftin Türkiye’de 8 gün konaklamasını ise Çin’de faaliyet gösteren bir Türk turizm şirketi üstlendi. Bu şirketin ayrıca Expo süresince her ayın, 8’i, 18’i ve 28’inde Türkiye pavyonunun 888. ziyaretçisine 8 günlük Türkiye tatili hediye edeceği kaydedildi.

Daha önce Türkiye pavyonunu ziyaret eden 888 bin 888. kişiye THY tarafından iki kişilik Şanghay -İstanbul gidiş dönüş bileti hediye edilmişti. Çin’de, 8 rakamının uğurlu olduğuna inanılıyor ve genelde içinde 8 bulunan rakamlar tercih ediliyor.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.