Sebze ve Meyve Dekoratif Oymacılık Sanatı

(The Epoch Times)

Carving-   sebze ve meyve dekoratif oymacılık sanatıdır, 2000’den fazla sene önce Çin’de ortaya çıkmış ve sonra Tayland’da yayılmıştır ve 2000 yıldır ulusal geleneklerin bir önemli parçası haline gelmiştir. Sebze ve meyve dekoratif oymacılık sanatı sofra etiketinin de bir parçasıdır.

Sebze ve meyve dekoratif oymacılık sanatı. Fotoğraflar animalworld.com.ua sitesinden

Aşçı Şefin sihirli ellerindeki sivri uçlu bıçakla karpuz, papaya, kabak veya diğer herhangi bir meyve veya sebzeler kısa bir sürede çok kolayca bir çiçek demetine veya heykele dönüşebilir.

Neredeyse herhangi bir meyve veya sebze çok ilginç bir sanat eserine dönüştürülebilir. “Carving” de oyma yapılacak meyve veya sebzenin yapısı dikkate alınır ve meyve veya sebzenin doğal rengini doğru bir şekilde kullanılır.

“Carving” dekoratif oymacılık sanatında çok sık olarak karpuz kullanılır, çünkü oymayı yapan ustalar karpuzun üzerinde insan figürlerini, hayvanların ve kuşların figürlerini, çeşitli oyma süslemelerini ve çiçek demetleri şekillerini çok kolayca gerçekleştirebiliyorlar.

İngiliz fotografçı Ilian,  farklı yemek ve içecekler fotoğraflarını çekmeyi sever, böylece farklı ülkeler arasında yemeklerin sanatsal cazibesini ve orijinalliğini göstermek için.

Burada sizin dikkatinize İlian’ın fotoğraf serilerinin arasındaki “sebze ve meyve dekoratif oymacılık sanatı” fotoğraf serisini sunuyoruz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.