Şehit Çocuklarının Haykırışı

Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü’ne düzenlenen bombalı saldırı sonucu şehit olan polis memurları için tören düzenlendi. Şehit polis Yusuf Erin memleketi Hatay’a gönderildi.

1634320
Fotoğraf:İHA

Gaziantep’te önceki gün terör örgütü DAİŞ tarafından gerçekleştirilen bombalı araç saldırısında şehit olan polis Memurları Yusuf Erin (33) ve Serdal Şakır (46) için Gaziantep Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nde tören düzenlendi. Hataylı Şehit polis Yusuf Erin’in babası oğlunun naşı başında dua ederek “ Yarabbi, sana şükürler olsun, oğlum sana bütün haklarımı helal ediyorum, ben de arkandan geleceğim’’ dedi. Daha sonra şehit polis Yusuf Erin’in eşi Rabia Erin, eşinin tabutuna sarılarak ağladı. Evli ve bir çocuk babası şehidin oğlu Hüseyin Cevher, annesinin elini tutarak babasının tabutuna sarılarak öptü.

Evli ve 2 çocuk babası Şanlıurfalı şehit polis memuru Serdal Şakır’ın çocukları Yunus Emre ve Baran amcaları Serdal Şakır’ın elinden tutarak babaların naaşının başına geldi. Tabuta sarılarak ağlayan şehidin çocukları daha sonra babalarının tabutunu öperek veda ettiler. Babasını daha önce kaybeden şehit polis Şakır’ın annesi Fahriye Erin, oğlunun tabutuna sarılarak gözyaşları içinde veda etti.  Şehit polis memurlarının naaşları özgeçmişlerinin okunması ve protokol konuşmalarının ardından cenaze araçlarına taşındı. Şehit Polis Yusuf Erin’in naaşı memleketi Hatay’a gönderilirken, diğer şehit polis memuru Serdal Şakır’ın naaşı ise Gaziantep Asri Mezarlığı’nda defnedilmek üzere mezarlık morguna götürüldü.

Törene şehit polislerin yakınlarının yanı sıra Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, Gaziantep 5. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgenaral Murat Soysal, Ak Parti Gaziantep Miletvekilleri, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, şehidin görev arkadaşları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İHA

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.