Selvi Ağacının Gövdesinden Çıkan İncir

İğne yapraklı selvinin gövdesinden çıkan incir ağacı

Bursa’nın Karacabey İlçesi’nde restore edilen cami avlusunda selvi ağacının içinden çıkan incir ağacı görenleri şaşırtıyor.

Bursa Karacabey’de çıkan yangının ardından restore edilen Ulucami’nin avlusunda tahminen 300 yaşında olan selvi ağacının gövdesine kargaların bıraktığı  incir çekirdeğinin çimlenmesiyle gelişen incir ağacı ilginç bir görüntü oluşturuyor.Karacabey Müftüsü Hikmet Yazıcı ‘‘Kökten destek alarak nadir görünen bir ağaç türü ortaya çıkıyor. Selvi ve incir ağacı kardeş gibi kucaklaşıyor” dedi.

Yangının ardından yapılan onarım çalışmaları sırasında ortaya çıkan muhteşem görüntünün herkesi hayran bıraktığını dile getiren Yazıcı, ‘‘Caminin doğu kesiminde yer alan selvi ağacının içinde incir ağacının büyümekte olduğunu fark ettik. Bugüne kadar hiç karşılaşmadığım bir olaydır. Genellikle ağacın dış gövdesinde başka ağaçlar gördük ama böylesini ilk defa gördüm. Bu tablo bütün insanların dikkatini çekiyor. Selvi ağacının gövdesinde 3 ana damar şeklinde incir ağacı dallanıp budaklanmış. Hatta meyve bile vermiş.” dedi.

,

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.