Şener ve Özgener Serbest Bırakıldı

Futbolda şike iddialarına yönelik soruşturmaların 2. dalgası kapsamında ve Özel Yetkili İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Berk tarafından sorgulanmak üzere gözaltına alınan  Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, 200 bin lira kefalet karşılığında serbest bırakılması talebiyle mahkemeye sevk edilmesinin ardından nöbetçi İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesinde sorgulandı. Mahkeme  200 bin TL’lik kefaleti kaldırdı fakat Şener’e yurt dışına çıkış yasağı koydu.

Mahkemeye sevk edilen Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener’in sorgulama sırasında suçlamaları kabul etmediği belirtildi. Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’nde futbolda şike iddialarına yönelik soruşturmayı yürüten Özel Yetkili İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Berk tarafından sorgulanan Sadri Şener’e geçtiğimiz sezon Spor Toto Süper Lig’de oynanan Ankaragücü- Fenerbahçe maçı öncesinde, ”Ankaragücü takımına, Fenerbahçe’yi yenmesi için bu takımda kiralık olarak oynayan Trabzonsporlu futbolcu Drago Gabric’in bonservisiyle beraber verilmesinin teklif edilip edilmediğinin” sorulduğu ve Şener’in bu konudaki ”teşvik” suçlamalarını kabul etmediği  ve Trabzonspor camiası olarak da böyle bir şeyi tasvip etmediklerini söylediği öğrenildi.  Şener’in Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğüne gelen avukatları da, gazetecilere yaptıkları açıklamada, Sadri Şener’e, ”3. kişilerle ilgili telefon kayıtlarına ilişkin sorular yöneltildiğini, doğrudan kendisiyle ilgili bir soru sorulmadığını” belirterek, Şener’in toplam 23 sayfa ifade verdiğini kaydettiler.

Adliye’den ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtlayan Şener:  ”bağırmazsanız sorabilirsiniz” cevabını verdi. Şener, ”Yargılama sonucunda serbest kaldık. Trabzonspor’a hayırlı olsun. Benim şahsımın beklediği bir şey yok’. Hepinize teşekkür ediyorum” deyip, bahçede kendisini bekleyen araçla adliyeden ayrıldı.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.