Shen Yun Almanya’da Seyircileri Büyüledi

Seyircilerden Ivonne Füller Shen Yun'dan çok etkilendiğini belirtti (Fotoğraf: Matthias Kehrein, Epoch Times)
Seyircilerden Ivonne Füller Shen Yun’dan çok etkilendiğini belirtti (Fotoğraf: Matthias Kehrein, Epoch Times)

FRANKFURT – Shen Yun Gösteri Sanatları 2015 Avrupa turu devam ediyor. Shen Yun 13-15 Mart tarihlerinde Frankfurt’da Jahrhunderthalle’de sahne aldı. Gösteriyi izleyen seyirciler show’dan çok etkilendiklerini belirterek Shen Yun’a övgüler yağdırdı.

Seyircilerden Ivonne Füller, “Gösteri çok hoşuma gitti. Kostümler muhteşemdi. Çok etkilendim. Ben 16 yıl boyunca dans ettim, ilk başlarda amatörce daha sonra sahnede profesyonel dansçı olarak. Bu gösteriyi duyar duymaz ilgilendim” dedi.

Gösterinin çok ilginç olduğunu belirten Füller, “Beni kültürel içeriği çok etkiledi. Bugün birçok şey öğrendim. Dansçılar olağanüstü idi, performans olarak daha iyi olamazdı. Benim çok hoşuma gitti. Bu kadar büyük bir grup, birlikte dans ediyor ve bu da gösteriye daha güçlü bir görünüm kazandırıyor. Bunu tekrar ve tekrar söylemek istiyorum ben çok etkilendim. İlk defa böyle bir şey deneyimledim ve derinden etkiledim” dedi.

Shen Yun resmi web sitesinde bu konu hakkında şunlar yazıyor: “Müzik ve dansın evrensel dili sayesinde, Shen Yun göksel alemler ile bağlantı kuruyor, antik kahramanlık efsaneleri ve modern zamanların kahramanlık öyküleriyle ile birlikte insanları 5000 yılık Çin kültürü yolculuğuna götürüyor. Gösterinin çarpıcı güzelliği ve muazzam enerjisi insanları büyülüyor ve onlara ilham veriyor.”

Ivonne Füller sözlerinin devamında “Bütün aktörlerin becerileri gerçekten çok yüksek bir seviyede ve onların hepsi alçak gönüllüydü. Bu tevazu beni çok etkiledi. Onlar bir bütün olarak hareket ediyordu. Hiç biri kendini ön plana çıkarmaya çalışmıyordu. Çok mütevazı bir grup. Özelikle bunun çok etkileyici olduğunu düşünüyorum ve bundan dolayı onlara büyük saygım var” dedi ve ekledi “Tek kelime ile olağanüstü! Gösteriyi mutlaka izleyin!”

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.