Şiddetli Yağış İstanbul’u Esir Aldı

Fotoğraf: İHA
Fotoğraf: İHA

Sabah saatlerinde bastıran sağanak yağış nedeniyle ana arterler ve alt geçitler suyla doldu; birçok araç suyla dolan yollarda mahsur kaldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün uyarılarının ardından İstanbul’a beklenen yağmur geldi. İstanbul’da sabah saatlerinde bastıran sağanak yağış nedeniyle suyla dolan Kartal D-100 Karayolu çift yönlü trafiğe kapandı. Cevizli Köprüsü altında ise biriken yağmur suyu, araçların yolda kalmasına neden oldu. Yağmur suyu içinde kalan araçların bazıları kendi imkanlarıyla bazıları ise itfaiyenin yardımıyla sudan çıkarıldı. Araçların bir bölümünün çekilmesi üzerine trafik akışı tek şeritten sağlandı.

Kartal, Cevizli mevkiinde yolda kalan araçların tamamı ise bir süre sonra kaldırıldı. Yolda biriken yağmur suyunun boşaltılmasıyla ise D-100 Karayolu’nda ulaşım tekrardan sağlanmaya başlandı.

İSTANBUL’DA ŞİDDETLİ YAĞIŞ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “İstanbul Radarından alınan son görüntülere göre; İstanbul Anadolu Yakasında devam eden ve lokal olarak kuvvetli olan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların ilerleyerek önümüzdeki saatlerde Boğaz çevresinde ve Avrupa Yakasında da görülmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (yerel kuvvetli yağış, lokal dolu ve yağış anında kısa süreli kuvvetli rüzgar)vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir” denildi.

İHA

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.