Snowboard Tutkunları Wakeboarda Dönüyor

KOCAELİHavaların mevsim normallerinin üstünde seyretmesi kayak ve snowboard sevenleri, su kayağına yöneltiyor. Kocaeli’nde faaliyette olan Gölkay Sukayağı tesisine yoğun ilgi gösteriliyor.Bu yıl havaların mevsim normallerinin üstünde devam etmesiyle, en popüler kar sporlarından kayak ve snowboard tutkunları, artık farklı alternatifler üzerinde yoğunlaşıyor. Ülkemizde yeni yeni tanınan ve İzmit Belediyesi’nin kente kazandırdığı Gölkaypark sayesinde adını geniş kitlelere duyuran weakeborad, kayak ve snowboard tutkunlarının yeni gözdesi olmaya başladı.

Ekstrem Spor Turizmi alanında görev yapan Erkan Selışık ile Redbull Spor Organizasyonu Müdürü Cüneyt Gezioğlu da, kayak tutkunu olduklarını ilk kez denedikleri wakeboard’un eğlenceli bir spor olduğunu söyledi.

İnternet üzeriden tanıdıkları Gölkay Park’a ilk kez geldiğini belirten Erkan Selışık, “İnternet ortamında tanıdığım Gölkay Park’ı görünce hayran kaldım. Yıllardır kayak ve snowboard yapıyorum. Ancak, ilk kez wakeboard yaptım ve çok hoşuma gitti. Havalar böyle giderse, anlaşılan bundan sonra sık sık buraya gelip kayak tutkumuzu wakeboard ile gidereceğiz.” şeklinde konuştu.

Redbull Spor Organizasyonu Müdürü Cüneyt Gezioğlu da wakeboardu sık sık tekrarlayacağını kaydererek, “İstanbul’a çok yakın ve dünya çapında bir tesis, bu doğal güzellikte kayakla 3-4 tur atmak için bile gelmeye değer.” ifadelerini kullandı.

 

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.