Spiritüel Meditasyon Uygulaması Falun Gong, Çin’de Neden Hala Zulüm Görüyor?

Falun Dafa (Falun Gong), binlerce yıllık geleneksel Çin kültürüne dayanan zihne ve bedene yönelik bir meditasyon (qigong) uygulamasıdır. Falun Gong öğretilerinin temeli Doğruluk, Merhamet, Hoşgörü ilkelerine dayanmaktadır. Uygulama ayakta yapılan dört takım öğrenmesi kolay egzersizler ve oturarak yapılan meditasyon egzersizi olmak üzere beş takım egzersizden oluşur. Beden gelişiminin yanında, içsel disiplin ve gelişim çok önemlidir. İnsan doğasını ve ahlakını geliştirmeyi hedefler.

Takıntılardan, saplantılardan, insana zarar veren aşırı arzulardan ve zihinsel yüklerden kurtulmayı, daha erdemli ve daha iyi bir insan olmayı öğretir. Falun Gong, Çin tarihi kadar eski bir uygulama olmasına rağmen, ilk kez 1992 yılında son Ustası Bay Li Hongzhi tarafından geniş çapta halka tanıtılmıştır.

Zihin ve beden sağlığı üzerinde olumlu etkilere sahip olduğu için büyük ilgi görmüş ve kısa sürede Çin’in her köşesine ve tüm dünyaya yayılmıştır. Bugün 100’ün üzerinde ülkede milyonlarca insan tarafından uygulanmaktadır. Falun Gong, Buda Okuluna ait olmasına rağmen, Budizm ile veya herhangi bir din ile ilgisi yoktur. Falun Gong bir xiu-lian (zihin-beden gelişimi) sistemidir. Kesinlikle insan doğasını, ahlakını ve karakterini geliştirmeyi amaçlayan, antik bir uygulamadır.. Falun Gong tüm dünyada ücretsizdir. Kursu veya okulu yoktur.

Egzersizler, dünyadaki birçok parklarda ücretsiz öğretilir. Ayrıca, isteyen herkes tek başına internetten egzersizlerini izleyip ve kitaplarını ücretsiz olarak indirip okuyarak öğrenebilir. Falun Gong, insan sağlığına olan muazzam faydaları sayesinde, 1990’ların başında Çin’in genelinde oldukça popüler oldu. Çin hükümeti tarafından temelde desteklendi ve birçok ödüle layık görüldü. Yedi yıl gibi kısa bir sürede, Falun Gong uygulayan kişi sayısı 100 milyona ulaşıp, o dönemin Çin Komünist Partisi üye sayısını geçince, Çin hükümeti Falun Gong uygulayıcılarını bir tehdit olarak görmeye başladı.

(The Epoch Times)

20 Temmuz 1999’da dönemin devlet başkanı Jiang Zemin Falun Gong’u ülkede yasakladığını ilan etti ve “yok etmek” için karalama kampanyası başlattı. Karalama kampanyası ile birlikte Falun Gong uygulayıcıları tutuklanmaya başladı. Sadece bir gecede 830 bin kişi tutuklandı. Hamile kadınlar, yaşlılar ve küçük çocuklar da dahil olmak üzere milyonlarca Falun Gong tutuklusu yargılanmadan hapse atıldı, toplama kamplarına gönderildi ve insanlık dışı muameleye maruz kaldı. Bugün Çin’de Falun Gong uygulayıcıları hala hapse atılıyor, işkence görüyor ve öldürüyor. Toplama kamplarına ve hapishanelere götürülen insanların kan ve doku örnekleri alınıyor ve organları sistematik bir şekilde toplanıyor.

Üretici: Turkey Lotus  @TurkeyLotus 

Kaynaklar

www.falundafa.org

www.faluninfo.net

Home

http://organharvestinvestigation.net/

http://www.hardtobelievemovie.com/

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.