Su Kayağı Gösterisi ile Nefes Kestiler

Extreme Türkiye’nin su kayağı gösterisi nefesleri kesti

Adrenalin tutkunu “Extreme Türkiye” grubu üyeleri, Uludağ Kilimli Göl’de yaptıkları su kayağı gösterisi ile nefes kesti.

Daha önce, Bursa’nın dünya çapındaki tesisi Sukaypark’ta ya da Gökdere’de su kayağı yapan gençler, bu kez Uludağ’ın zirvesinde krater bir göl olan Kilimligöl’de gösteri yaptı.

7 araç ve 21 kişilik ekiple Alaçam bölgesinden Uludağ’ın zirvesine çıkan Extreme Türkiye grubu üyeleri, bu sefer wakeboard heyecanını krater gölde yaşadı.

Extreme Türkiye grubu üyesi Uğurcan Cengel (23), Alaçam’ın kayak için mükemmel bir yer olduğunu ifade ederek, 7 göller bölgesindeki Kilimli Göl’de muhteşem bir gösteriye imza attıklarını belirtti. Kar suyunda 2 saat boyunca su kayağı yaptıklarını vurgulayan Cengel, “Biz sporu doğa ile birleştirdik. Bursa’nın çok güzel doğa harikası olduğunu herkes biliyor. 2 bin 300 metre yükseklikteki Alaçam’da ilk defa su kayağı yapmanın heyecanını yaşadık” dedi.

Extreme sporlarla 17 yıldır uğraştığını söyleyen Cengel, “Adrenalin bir kere kana girince bir daha çıkmıyor. Kampımızı kurduktan ve yemeğimizi yedikten sonra yola koyulduk. 16 kilometrelik patika yoldan göller bölgesine çıktık. Kilimli Göl’e geldiğimizde araçlarımızı hazırladık. Bu duyguyu tatmak için 2 saat boyunca su kayağı yaptık.  Bazı arkadaşlarımız titreye titreye su kayağı yaptı. Biraz üşüdük ama zevkliydi” dedi. İnsanların doğa ile iç içe spor yapması için extreme sporlarının doğru tercih olduğunu vurgulayan Cengel, “İnsanların korkmadan bu sporları tutku haline getirmesini istiyoruz. Bu yüzden Alaçam’ı öneriyoruz. Çünkü burası dünyanın en iyi kayak merkezlerinden birisi” dedi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.